Головна Новини Світ Китай КНР стрімко нарощує армію: стала відома справжня мета Сі Цзіньпіна
commentss НОВИНИ Всі новини

КНР стрімко нарощує армію: стала відома справжня мета Сі Цзіньпіна

Американські аналітики вважають, що Китай нарощує армію не для майбутньої війни

18 лютого 2025, 08:20
Поділіться публікацією:

Китай стрімко збільшує свою військову міць, і в результаті армія КНР, яка раніше не була навіть однією з найсильніших в Азії, за неодноразовими оцінками аналітиків тепер складає конкуренцію, а в деяких категоріях і перевершує збройні сили США. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі CNN.

КНР стрімко нарощує армію: стала відома справжня мета Сі Цзіньпіна

Китай. Фото: з відкритих джерел

Посилаючись на доповідь, опубліковану вашингтонською компанією RAND Corp ЗМІ зазначає, що головним мотивом масштабної військової модернізації правлячої комуністичної партії Китаю є збереження влади, а не боротьба із заокеанським ворогом. Як стверджують аналітики, прагнення комуністичної партії до контролю над військовим персоналом та китайським суспільством можуть перешкодити армії Китаю в бою, особливо проти такого рівного супротивника, як США.

"НОАК (Народно-визвольна армія Китаю), як і раніше, в основному зосереджена на підтримці правління Комуністичної партії Китаю, а не на підготовці до війни", — пише експерт з Китаю в RAND Тімоті Хіт.

Він наголошує, що військові успіхи Китаю в модернізації спрямовані насамперед на зміцнення привабливості та авторитету правління компартії, що робить війну малоймовірною.

Крім того, аналітик зазначає, що підрозділами НВАК керують не лише командири, а й політичні комісари, які зосереджені на лояльності партії, а не на бойовій ефективності. Така розділена система командування за його оцінкою, знижує здатність командирів гнучко і швидко реагувати на ситуації, що виникають.

Водночас інші експерти критикують його висновки, вказуючи на те, що лідер Китаю Сі Цзіньпін чітко окреслив свою головну військову мету: поставити Тайвань під контроль Пекіна, якщо буде потрібно, силою.

"Є набагато простіші, дешевші та менш ризиковані способи забезпечити максимальну безпеку партії, ніж ті спеціалізовані бойові можливості, яких так уперто домагається Сі", — сказав професор стратегії у Військово-морському коледжі США Ендрю Еріксон.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи має Європа брати участь у переговорах щодо України: Китай озвучив свою позицію.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини