Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
В минулому році товарообіг між КНР і Росією подолав новий рекорд. При цьому, враховуючи війну, що Росія почала проти України, між режимами Пекіну та Москви міцніють економічні зв’язки.
Між Китаєм і Росією зріс товарообіг(фото з відкритих джерел)
Про це інформує Business Insider, посилаючись на Головне митне управління КНР.
Як повідомляється, товарообіг між двома державами минулого року виріс на 26%: з 190 мільярдів доларів до 240 мільярдів доларів. Китай закуповує дешеву російську нафту — еталонна марка Urals зараз реалізується зі знижкою в 18 доларів за барель порівняно з Brent.
При цьому, Росія імпортує смартфони Xiaomi та Realme. Сталось це тоді, як представники американських та європейських брендів пішли з російського ринку. Як компанія Apple.
Експорт з Китаю до Росії в 2023 виріс на 47%, а імпорт — на 13%. Але товарообіг між Китаєм та Сполучними Штатами зменшився на 12% вперше з 2019 року — до 664 мільярдів доларів.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Росія і Китай можуть створити військовий альянс. В 1991 році, коли розпався Радянський Союз, США стали єдиною військовою наддержавою, чиї війська розгорнулись по всім країнам світу для того, щоб захистити союзників. Але цього року стає все більше конфліктів, при цьому РФ і Китай все більше виявляють свої спільні та агресивні амбіції, мета яких переважити Сполучені Штати, як найбільшу країну.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін і глава Кремля Володимир Путін хочуть скористатись глобальною нестабільністю, щоб зашкодити Америці та її союзникам. За твердженням аналітиків, Китай і РФ на межі створення військового альянсу, що буде становити найбільшу загрозу для Сполучених Штатів.
Новини