Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Українські захисники взяли в полон двох громадян Китаю на лінії фронту в Донецькій області. Цей інцидент може стати серйозним дипломатичним і репутаційним ударом для Пекіна, який роками намагався сформувати образ миротворця в контексті війни Росії проти України, вважає політтехнолог Борис Тизенгаузен.
Путін і Сі
За його словами, дії Москви ставлять у вкрай незручне становище лідера КНР Сі Цзіньпіна, якому тепер буде складно пояснити, що робили китайські громадяни зі зброєю в руках на українській землі.
Експерт звернув увагу на те, що Пекін ретельно вибудовував імідж миротворця. Але тепер, коли китайці потрапили в полон в зоні бойових дій, цей образ розсипається, і це дуже болісно для китайського уряду, відзначив він.
Він додав, що раніше на боці Росії вже фіксували участь громадян КНДР, однак ті діяли на території Курської області. Натомість китайці були затримані безпосередньо на передовій в Україні. І це, на думку політтехнолога, принципова різниця.
До того ж, як заявила речниця Держдепу США Теммі Брюс, Китай є головним партнером Росії у війні проти України, забезпечуючи її 80% товарів подвійного призначення. Через Пекін, додав Тизенгаузен, проходить також допомога, що надходить до Москви з третіх країн.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що попри публічні заяви Китаю про нейтралітет і наміри бути миротворцем у війні, присутність китайських бойовиків на боці РФ демонструє зовсім інше.
Новини