Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Глава КНР Сі Цзіньпін вкотре продемонстрував стратегічне дистанціювання від Європейського Союзу, відмовившись від участі у нинішньому саміті ЄС-Китай у Брюсселі, незважаючи на його символічне значення – 50-річчя двосторонніх відносин. Натомість зустріч урізали до одноденного формату в Пекіні. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Telegraph.
Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
На тлі зростаючої напруги у відносинах між ЄС та Китаєм, пов'язаного з торгівлею, санкціями та війною в Україні, Сі Цзіньпін заявив європейським лідерам, що Європа має "зробити правильний стратегічний вибір". Але його власний вибір уже зроблено – і він явно не на користь ЄС.
Європейські лідери, зокрема Урсула фон дер Ляйєн, відкрито звинуватили Китай у фактичному сприянні військовій економіці Росії. Зокрема, йдеться про постачання товарів подвійного призначення, без яких путінський режим не міг би підтримувати інтенсивність свого вторгнення в Україну. ЄС уже запровадив санкції проти низки китайських компаній за постачання компонентів для зброї.
Паралельно, як стало відомо від української розвідки, на полі бою виявлено новітні китайські технології – від лазерної системи "Тихий мисливець", що засліплює українські дрони, до компонентів, що становлять основу безпілотників-"приманок". За оцінками США, Китай постачає близько 80% критичних матеріалів подвійного призначення, необхідних Росії.
Автори публікації зазначають, що ці кроки китайського уряду остаточно знищили образ Китаю як нейтрального гравця. Пекін зайняв чітку позицію: підтримка Путіна у війні – інструмент для стримування США, і жертвами цієї геостратегії стала Європа. До того ж, міністр закордонних справ Китаю Ван І прямо заявив, що Китай не може допустити поразки Росії. Ця риторика, підкріплена фактами, підтверджує, що Європа має справу не з партнером, а із системним суперником.
Читайте також на порталі "Коментарі" — військові кораблі Китаю оточили Тайвань: що відбувається.