Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Міністерство державної безпеки Китаю звинуватило спецслужби іноземних держав у незаконному вивезенні з країни рідкісних земельних металів шахрайським способом. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".
Китай. Фото: з відкритих джерел
Не називаючи конкретних країн, китайська спецслужба звинуватила іноземні структури в організації незаконного вивезення матеріалів, які Пекін вважає стратегічним активом і вже використав як інструмент у переговорах щодо митних тарифів із США.
У повідомленні відомства йдеться, що в останні роки іноземні шпигунські та розвідувальні служби та їхні агенти робили спроби вступати в змову з несумлінними особами всередині країни, пропонуючи тим самим викрадати рідкісноземельні матеріали за допомогою поштових відправлень.
У Міндержбезпеці КНР також запобігли спробі однієї неназваної країни незаконно отримати рідкісноземельні елементи для створення запасів. За їх даними, у цій схемі брав участь підрядник, який фальшиво маркував посилки як "не виготовлені в Китаї" і навмисне спотворював інформацію про вміст та склад продукції.
Також відомство розповіло про інші методи контрабанди, зокрема приховування рідкісноземельних порошків у складі інгредієнтів для керамічної плитки або маскування їх у пляшках з-під води, маркованих як "деталі до механізмів" для подальшого експорту.
У заяві Міністерство закликало громадян КНР повідомляти про підозрілу діяльність, пов'язану з рідкісноземельними ресурсами.
У матеріалі йдеться, що Китай використав своє домінування у виробництві рідкісноземельних металів і магнітів у торговельній війні зі США. Американські компанії залежать від цієї китайської сировини для широкого спектру продукції, включаючи електромобілі.
Зокрема компанія Ford Motor Co. була змушена скоротити виробництво на одному зі своїх заводів через посилення Пекіном експортного контролю. Обмеження загострили напруженість у відносинах із Європейським Союзом, який також суттєво залежить від китайського експорту.
Ознаки зниження напруженості збільшили ймовірність підписання ширшої угоди та ймовірність зустрічі президентів Дональда Трампа та Сі Цзіньпіна цього року.
Читайте також на порталі "Коментарі" — зателефонуйте, поки не пізно, до Москви: про що Рютте попередив Китай, Індію та Бразилію.