Який мирний план для України підготував Китай – чий бік у результаті обере Сі Цзіньпін
Китай може пропонувати включити себе як одного з учасників міжнародних домовленостей щодо гарантій ядерної безпеки для України
Китай днями представить якийсь мирний план щодо врегулювання російсько-української війни. Глава МЗС Китайської Народної Республіки (КНР) Ван І вже показав відповідні напрацювання Києву та Москві. Крім того, активно мусується інформація про можливий швидкий візит до РФ китайського лідера Сі Цзіньпіня. Які очікування від китайських пропозицій? Куди врешті-решт може хитнутися офіційний Пекін – більш активно у бік близького за авторитарним стилем правління Кремля, чи, стискаючи серце, у бік колективного Заходу з його далекими від КНР демократичними цінностями? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Риторика офіційного Пекіна стає більш агресивною, антиамериканською
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зізнався, що нічого не очікує від китайського мирного плану.
Що стосується того, куди хитнеться КНР, ми вже зараз бачимо, зазначає Ігор Семиволос, що риторика офіційного Пекіна стає більш агресивною, антиамериканською.
Керівництво КНР запропонує, щоб війна закінчилася переговорами – із закріпленням певної лінії розмежування
Експерт із міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілля Куса вважає, що Китай залишиться на тих самих позиціях, що сформулював ще минулого року. А саме – формальний нейтралітет.
Він не виключає можливості, що Китай пропонуватиме включити себе як одного з учасників відповідних міжнародних домовленостей. І, наприклад, запропонувати допомогти із посередництвом. Але не особисто, а через якісь азіатські чи близькосхідні країни, припускає Ілля Куса.
Читайте також на порталі "Коментарі" - історичний виступ Байдена в Польщі: головні меседжі - який сигнал був адресований РФ.