Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що рішення України припинити транзит російського газу через свою територію створило серйозні економічні труднощі для Європейського Союзу. Він зазначив, що зараз навіть прихильники Брюсселя не можуть заперечити, що це призвело до зростання цін на газ.
Петер Сійярто. Фото: Reuters
За його словами, основною причиною підвищення цін є заходи, що штучно обмежують постачання природного газу, такі як санкції, політика або блокування певних транспортних маршрутів.
Сійярто наголосив, що одним із ключових факторів, що призвів до нещодавнього здорожчання газу, стало припинення Україною транзиту російського газу до Центральної Європи. Дипломат вважає, що це спричинило підвищення цін на 20 відсотків.
Глава МЗС Угорщини зауважив, що в той час, як Україна намагається стати членом ЄС, останнє рішення офіційного Києва поставило економіку Європи у складну ситуацію. Він також зазначив, що мав переговори з міністром закордонних справ Словаччини Юраєм Бланаром, під час яких вони дійшли спільного висновку, що угода про асоціацію між Україною та ЄС повинна виконуватись обома сторонами, зокрема у частині підтримки енергетичних транспортних шляхів.
Міністр додав, що в Угорщині продовжують отримувати газ через газопровід "Турецький потік", однак вважає, що рішення Києва лише збільшить ціни на газ і створить додаткові проблеми для Центральної Європи та Європейського Союзу в цілому.
Нагадаємо, 1 січня Україна зупинила транзит російського газу, оскільки закінчився термін контракту між Україною та Росією. Україна попередила європейські країни про свої плани та узгодила це питання з ними. За інформацією Reuters, останні європейські споживачі російського газу через Україну, такі як Словаччина й Австрія, змогли налагодити альтернативне постачання, тоді як Угорщина продовжить отримувати газ через "Турецький потік". Водночас Придністров'я, яке залежало від російського газу, припинило подачу опалення та гарячої води для домогосподарств.
Портал "Коментарі" вже писав, що, незважаючи на припинення транзиту газу через Україну, Росія має інші можливості для збереження експорту, зокрема через збільшення поставок зрідженого природного газу (СПГ) та орієнтацію на нових споживачів, зокрема Китай. Завдяки цьому економіка країни-агресора не зазнає серйозних втрат, а загальні економічні збитки можуть становити лише 0,2-0,3% від ВВП.
Новини