Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Європейський Союз розробляє проєкт нового документу, який мають прийняти всі члени ЄС. Таким чином у ЄС планують посилити відповідальність за порушення, які пов'язані з корупційною діяльністю. Однак Словаччина, протестує проти посилення боротьби з корупцією.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Фото з відкритих джерел
У в уряді Фіцо, заявили, що ЄС пропонує занадто жорсткі покарання для винних у корупції. Зокрема міністр юстиції Словаччини вказує, що положення, яке забороняє корупціонерам обіймати державні посади є "непропорційним" і такі особи мають мати конституційне право доступу до державних функцій.
Також в уряді Фіцо критикують введення в документ терміну "високопосадовець", за яким, особа яка вчинила корупцію отримала б більше покарання. Під "високопосадовцями" директива ЄС розуміє лідерів країн, міністрів, депутатів, суддів та інших посадовців.
ЄС пропонує за корупційні злочини в державному секторі карати до шести років ув'язнення, тоді як у Словаччині вважають це занадто суворим покаранням та вказують, що наразі у їх законі хабар на 250 тис. євро карається до 2 років позбавленням волі.
Цікаво, що уряд Фіцо після перемоги на парламентських виборах ліквідував спеціалізовану прокуратуру, котра займалася боротьбою з корупцією. Це сталось попри те, що 86% словаків вважають корупцію однією з головних проблем Словаччини. Крім того, вони вказують, що саме в державному секторі її найбільше.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про нового президента Словаччини, який засудив Путіна, але виступає проти допомоги Україні.
Також "Коментарі" писали, що у Словаччині судять кандидата в президенти, який підтримав вторгнення Росії в Україну.
Новини