Головна Новини Світ ЄС ЄС вигадав план допомоги Україні, який не вимагає згоди Угорщини: скільки грошей отримає Київ
commentss НОВИНИ Всі новини

ЄС вигадав план допомоги Україні, який не вимагає згоди Угорщини: скільки грошей отримає Київ

За інформацією FT, ЄС планує надати Україні 20 млрд євро допомоги в обхід Угорщини

27 грудня 2023, 08:00 comments1475
Поділіться публікацією:

Європейський Союз готує запасний план щодо надання Україні допомоги у розмірі до 20 млрд євро, який не залежить від згоди Віктора Орбана з Угорщини. Цей план буде розглянуто на саміті 1 лютого, якщо Орбан продовжить виступати проти допомоги Україні. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Financial Times".

ЄС вигадав план допомоги Україні, який не вимагає згоди Угорщини: скільки грошей отримає Київ

Європейський Союз. Фото: з відкритих джерел

Видання зазначає, для того, щоб план Брюсселя здійснився, країни-учасниці повинні дати гарантії бюджету ЄС. Це дозволить Європейській комісії зайняти до 20 млрд. євро на ринках капіталу. Умови ще обговорюються, а точна сума допомоги залежатиме від потреб України.

ЄС вже використав подібну схему у 2020 році, щоб допомогти країнам впоратися з пандемією Covid-19. Тоді комісія надала дешеве фінансування на суму до 100 млрд. євро для підтримки праці. Тепер ЄС хоче використати ту саму схему для допомоги Україні.

У матеріалі йдеться про те, що цей план не вимагає згоди всіх країн ЄС. Якщо до основних учасників увійдуть країни з високими кредитними рейтингами, то ЄС зможе обійти вето Угорщини.

Деякі країни, наприклад Німеччина та Нідерланди, мають отримати схвалення парламенту для надання національних гарантій. Чиновники сподіваються, що це буде зроблено вчасно, щоб надати Україні допомогу до березня.

Один із недоліків цієї схеми в тому, що вона надаватиме Україні лише кредити, і не включатиме гранти. Держави-члени можуть вирішити надати гранти Україні на двосторонній основі.

Варто нагадати, ще минулого року у Євросоюзі запропонували виділити для України 50 млрд євро до 2027 року. Щоб таке рішення схвалили, потрібна згода всіх країн. Угорщина наклала вето.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи можна вважати підсумки саміту ЄС перемогою України: чому чекати на швидкі результати не варто.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини