Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Як зазначає видання Bloomberg, після зими 2022-23 країнам Європи доведеться поповнювати запаси газу фактично уникаючи транспортування з Росії, пишуть "Коментарі".
Втрати країн Європи приблизно на 1 трлн доларів. Фото: ілюстративне
Дарма що значно країни ЄС більший імпорт скрапленого природного газу (СПГ) очікується, що ринок буде напруженим щонайменше до 2026 року. Аналітики Bloomberg вважають, що ціни тривалий час будуть на досить високому рівні. "Наступного року урядам буде набагато важче впоратися з цією кризою", — каже директор консалтингової компанії S-RM Мартін Девеніш.
Проаналізувавши ринкові дані, у видані зробили приблизні підрахунки та вийшло, що 1 трлн доларів це - загальна сума додаткових витрат через подорожчання енергії для споживачів і компаній. Багато з втрат, але не всі, були компенсовані пакетами урядової допомоги на понад 700 млрд доларів, що дало змогу компаніям і споживачам вистояти під великою "хвилею" удару. Проте, надзвичайний стан може тривати роками, оскільки економіки, ймовірно, вже перебувають у рецесії, а відсоток допомоги складає у ВВП країн не таку вже й вагому частку. ЄС вдалося скоротити цьогоріч попит на газ на 50 млрд кубометрів, але, за даними Міжнародного енергетичного агентства, країни ще може очікувати потенційний дефіцит у 27 млрд кубометрів у 2023 році.
"Отримання газу є абсолютною необхідністю, і ми, ймовірно, побачимо достатнє поширення накопичення газу в Європі. Гонитва за заповнення запасів природного газу в ЄС триватиме аж до наступної зими", — підкреслив головний аналітик із сировинних товарів шведського банку SEB AB Б’ярне Шілдроп.
Як писали нещодавно "Коментарі", — Європарламент ухвалив резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму. Депутати закликали до міжнародної ізоляції Росії.
Новини