Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Прагнення українського політикуму та пересічних громадян до Європи засвідчила нещодавня історія. Революція Гідності, подальше протистояння з Росією, покращення міжнародних стосунків — усе це підтверджує готовність нашої держави стати членом ЄС.
Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: Robertas Dačkus
Прогноз щодо реальних термінів отримання подібних преференцій зробив литовський президент Гітанас Науседа, інформує "Європейська правда".
На думку чиновника, існує кілька варіантів розвитку подій. Найбільш реальним іноземний політик вбачає вступ України до Європейського Союзу за 18 років. У найгіршому випадку, вважає Науседа, можна розглядати термін у три десятиліття.
Президент Литви висловлює щирий жаль стосовно того, що до власного виходу на заслужений відпочинок не засвідчить історичного для України кроку. За інформацією журналістів, до пенсії Гітанасу Науседі залишилося лише 9 років. Втім, це замалий термін, на думку політика, для здобуття членства у Євросоюзі. Також очільник литовської держави підкреслює, що для цього необхідно плідно працювати у всіх необхідних напрямках.
Політик наводить приклад власної держави, яка боролася за можливість опинитися у ЄС аж 14 років. При цьому, нагадує Науседа, в українському суспільстві поки не спостерігається загальної підтримки такого шляху, тому це і займе більше часу, ніж у Литви.
Зі свого боку Гітанас Науседа обіцяє забезпечити партнерську і дипломатичну підтримку українському уряду в прагненні до ЄС. Крім іншого, політик додає, що за кілька років Раду Євросоюзу будуть очолювати представники колишніх пострадянських країн, серед яких буде і Литва (2027 рік; Польща — у 2025 році, а Латвія — у 2028 році, — ред.). На думку Науседи, це може допомогти в отриманні Україною перспективи членства у Європейському Союзі.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, у чому бачить головну мету членства в НАТО Володимир Зеленський.
Також на порталі можна дізнатися про позицію Росії щодо співпраці та прийдешнього вступу України до Альянсу.
Новини