Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон звернувся до світових лідерів із закликом надати нові гарантії того, що "жахливе" вторгнення Росії в Україну не досягне мети. Джонсон виклав план із шести пунктів. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" пропозиції Джонсона, а також висловили думки про те, що ще міг би зробити Захід для якнайшвидшого припинення російської агресії.
Колаж "Коментарі" Д.Романюк
За словами Джонсона, "недостатньо висловити нашу підтримку міжнародному порядку, що ґрунтується на правилах — ми повинні захищати його від постійних спроб переписати правила за допомогою військової сили".
А у своєму плані із шести пунктів для підтримки тиску на Путіна прем'єр-міністр Великобританії пропонує наступне:
– світові лідери мають мобілізувати "міжнародну гуманітарну коаліцію" для України;
– вони мають підтримати Україну "в її зусиллях забезпечити власну самооборону";
– слід посилити економічний тиск на Росію;
– міжнародне співтовариство має протистояти "повзучій нормалізації" РФ своїх дій в Україні;
– дипломатичні рішення щодо війни повинні виконуватися, але лише за повної участі законного уряду України;
– у країнах НАТО має бути "швидка кампанія з посилення безпеки та стійкості".
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович наголошує, що наявність такого плану – краще, ніж його відсутність. І те, що Британія шукає якихось додаткових можливостей для допомоги України, можна лише вітати.
Коментуючи запропонований пункт про те, що в країнах НАТО має бути "швидка кампанія з посилення безпеки та стійкості", експерт пояснює:
І цей пункт, і решта, експерт називає цілком логічними. У тому числі той, що всі переговори мають проводитись виключно за повної участі ЗАКОННОГО уряду України.
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко впевнений, що Борис Джонсон наголосив на важливості протистояти розмиванню міжнародного права силою.
І найважливішу роль тут, на думку Павла Жовніренка, відіграє виконання статті 27-го пункту 3 Статуту ООН. Там йдеться про те, що рішення Ради Безпеки ООН приймаються 9 голосами, включаючи всі голоси постійних членів Ради безпеки (до яких, на жаль, належить і Росія). У цьому ж пункті прописано, що держава, яка є стороною конфлікту, повинна утримуватися від участі у голосуванні. А неучасть у голосуванні – це не вето. Тобто Рада Безпеки всі рішення щодо російсько-української війни повинні зараз прийматися без урахування голосу Росії, яка дотепер паралізує роботу цього органу.
Метою Путіна виявляє – посіяти страх, акцентує Павло Жовніренко. Причому не лише в Україні, а й на Заході.
Як повідомляв портал, чи можливі переговори та гуманітарні коридори у новій фазі російсько-української війни.
Новини