Головна Новини Світ ЄС Що з членством України в ЄС і чи будуть посилені санкції проти РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Що з членством України в ЄС і чи будуть посилені санкції проти РФ

Виконати всі вимоги щодо членства в Євросоюзі без закінчення війни – неможливо

16 вересня 2022, 12:02
Поділіться публікацією:

У вечірньому зверненні 15 вересня президент України Володимир Зеленський присвятив чимало часу візиту до Києва голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн. Зокрема, зазначив, що вже у листопаді наша країна має виконати 7 рекомендацій Єврокомісії щодо вступу в Євросоюз. За його словами, наступного року Україна має вийти на ясність у головному питанні: "коли зможемо розпочати переговори щодо членства в ЄС". Також Зеленський підкреслив, що ЄС якнайшвидше має ввести 8 пакет санкцій проти Росії через її агресію проти України та Європи. Якими є перспективи як євроінтеграції України, так і посилення європейських санкцій проти РФ? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Що з членством України в ЄС і чи будуть посилені санкції проти РФ

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляйєн. Фото - сайт Офісу президента України

Україна намагатиметься виконати максимум того, що можна в умовах війни

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич впевнений, що європейська допомога Україні, поки ми не робимо критичних помилок, продовжуватиметься. І буде збільшуватись – як військова, так і гуманітарна.

"Візити чиновників рівня Урсули фон дер Ляйєн до України – тому підтвердження. І дуже добре, що в рамках таких візитів поєднуються практичніші розмови про глобальні речі з емоційним впливом. Як та сама поїздка до Ірпені, до ліцею, який постраждав від бойових дій. Це дуже добрий кейс. Європейські гості бачать, що з Україною можна домовлятися, на що можуть піти виділені нам кошти – і що може статися, якщо підтримки не буде", – пояснює експерт.

Щодо євроінтеграції, то Україна, за його словами, намагається працювати у сфері виконання умов кандидатства у члени ЄС. Але треба розуміти, зазначає Ігор Тишкевич, що виконати всі вимоги без закінчення війни – неможливо.

"Це, серед іншого, стосується зміни законодавства у галузі ЗМІ. Той самий єдиний інформаційний марафон у межах воєнного стану знаходить розуміння в європейських партнерів. Але у звичайній ситуації – це неприйнятно для Європи. Те саме – в галузі гарантій корінним народам, національним меншинам. Україні доведеться пройти через неприємний період ревізії законодавства до цих категорій громадян. Аналогічні дії потрібно буде провести щодо низки інших законопроектів, зокрема у сфері економіки. Але це все, – наголошує експерт, – можливо лише після закінчення військового стану. Поки що ж Україна намагатиметься виконати максимум того, що можна в умовах війни. І європейські партнери поставляться з розумінням до певної затримки щодо низки напрямків. Але під час війни Україна не зможе вступити до ЄС".

Якщо говорити про санкції проти РФ, то, на думку Ігоря Тишкевича, на сьогодні ЄС у цьому питанні близький до стелі. До того, що може собі дозволити.

"Але це не означає, – уточнює експерт, – відсутності дій щодо розширення, скажімо так, поля застосування санкцій до тих чи інших осіб. В рамках тих самих паливних, фінансових обмежень кількість фігурантів списків санкцій може зростати. А ось ймовірність запровадження нових санкційних пакетів, з новими обмеженнями, поки що викликає у мене сумніви".

Можна говорити про розширення антиросійських санкцій на більш чутливі сфери та нові компанії

Керівник дослідницьких проектів Центру соціального інжинірингу "РАНД" ("Розпізнавання та аналіз несистемних дій"), соціолог, експерт із комунікацій Дмитро Громаков зазначає:

"Після набуття Україною статусу кандидата та виконання всіх необхідних умов, переговори про терміни офіційного вступу нашої країни до Євросоюзу – цілком логічний крок".

На думку експерта, чим агресивнішою буде риторика Росії на тлі її поразок в Україні, тим більше шансів у нас увійти до ЄС у ролі "щита Європи".

"Що стосується посилення санкцій проти РФ, я поки не уявляю, що може бути ще жорсткішим, ніж є. Тому швидше можна говорити про їхнє розширення на більш чутливі сфери та нові компанії", – прогнозує Дмитро Громаков.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Китай не зацікавлений у припиненні війни в Україні – про що домовилися Сі Цзіньпін та Путін.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини