Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Європейський Союз виступив із пропозицією про запровадження санкцій щодо низки китайських компаній за надання допомоги Росії для ведення війни проти України. Застосування таких штрафів може посилити напруженість у відносинах між ЄС та Пекіном. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на "Financial Times".
Китай. Фото: з відкритих джерел
За даними ЗМІ, сім китайських компаній, які обвинувачуються у продажу обладнання, яке може бути використане РФ для озброєння, було перераховано в новому пакеті санкцій, що держави-члени ЄС обговорять цього тижня.
У публікації наголошується, що деякі компанії вже потрапили під санкції США, і дії Євросоюзу, ймовірно, викличуть невдоволення Китаю, який "прагне утримати Брюссель від підтримки Вашингтона у їх боротьбі за глобальний вплив".
До цього ЄС уникав критики з боку Китаю, стверджуючи, що немає доказів того, що він безпосередньо постачає зброю Москві для продовження повномасштабної військової кампанії проти України.
До санкційного списку, що готується, також входять дві компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів і одна з Вірменії. Такий перелік потребує одноголосного схвалення 27 держав-членів ЄС. Ще до списку потрапили дві компанії з материкового Китаю "3HC Semiconductors" та "King-Pai Technology", які перебувають під американськими санкціями.
Крім того, до переліку входять п'ять компаній, що базуються в Гонконгу, дві з яких перебувають у списку санкцій США: "Sinno Electronics" і "Sigma Technology".
Компанію "3HC Semiconductors", що виробляє комп'ютерні чіпи, звинувачують у "спробі обійти експортний контроль та придбанні чи спробі придбати товари американського походження для підтримки військової та/або оборонної промислової бази Росії".
У повідомленні Мінфіну США йдеться, що компанія "King-Pai" постачає в РФ мікроелектроніку, яка "має оборонне застосування, включаючи системи наведення крилатих ракет". "Sinno" з Гонконгу і "Taco", що базується у Вірменії, здійснюють поставки російської оборонної закупівельної компанії "Радіоавтоматика", яка спеціалізується на ухиленні від санкцій, зазначають у Штатах.
Крім того, Брюссель пропонує ввести санкції проти "I Jet Global DMCC" у Дубаї та Сирії. США також запровадили санкції проти компанії у країнах-членах ЄС на Мальті та в Іспанії. Компанія "I Jet" координувала постачання іранських безпілотників до РФ, зазначається у повідомленні міністерства фінансів США.
Крім цієї компанії, Єврокомісія також пропонує ввести санкції проти більшої кількості іранських фірм, які займаються виробництвом та постачанням дронів до Росії.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Китай має намір просувати тему "врегулювання" війни в Україні в координації з Росією.
Новини