Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Європейський Союз більше не просуватиме питання про те, щоб поставити на паузу надання допомоги палестинцям у відповідь на напад ХАМАСу на Ізраїль. Спочатку Брюссель вирішив припинити допомагати Палестині, відреагувавши на конфлікт, що загострився. Але після того, як низка країн ЄС поскаржилася на те, що виконавча влада блоку "перейшла межу", рішення переглянули. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Reuters".
Європейський Союз. Фото з відкритих джерел
Суперечки почалися після того, як комісар з розширення та сусідства Олівер Варгей заявив, що Європейська комісія переглядає всю свою допомогу на розвиток палестинцям на суму 691 мільйон євро і всі виплати "негайно призупинено".
Це оголошення викликало обурення урядів багатьох країн блоку, які застерігали від припинення допомоги палестинським цивільним особам і поставили під сумнів, чи є у Єврокомісії повноваження приймати такі рішення.
Дипломати в коментарі агентству зазначили, що Іспанія, Португалія, Люксембург та Ірландія публічно висловили своє занепокоєння.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у вівторок, 10 жовтня, триває четверта доба після атаки ХАМАС на Ізраїль, що фактично започаткувало нову війну на Близькому Сході. У подію явно видно російський слід, на чому наголошує президент України Володимир Зеленський. Він також зазначає, що по Ізраїлю вдарила терористична організація (ХАМАС), а по Україні – терористична держава (РФ). Паралелі між цими війнами бачать і США. Недарма у Пентагоні дотримуються думки, що слід допомагати як Україні, так Ізраїлю. Співучасником нападу на Ізраїль називають і Іран (що допомагає РФ у війні проти України), щоправда, у США визнали, що не мають чітких доказів, що вказують на пряму участь Тегерана в атаках, здійснених ХАМАСом. Які висновки із ситуації мають зробити Україна та її союзники? Якою має бути відповідь цивілізованого світу на пожежі війни, які розпалюють Москва, Тегеран, вони разом? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Новини