Головна Новини Світ ЄС У ЄС пішли на вимушений крок через війну в Україні: про що йдеться
commentss НОВИНИ Всі новини

У ЄС пішли на вимушений крок через війну в Україні: про що йдеться

Країни ЄС вирішили наростити оборонний потенціал, щоб підтримати Україну у війні

сьогодні, 10:22
Поділіться публікацією:

Частина країн Євросоюзу запроваджує надзвичайні заходи для нарощування оборонних витрат. Вони назвали війну в Україні "винятковими обставинами". Про це йдеться у прес-релізі Ради Європи.

У ЄС пішли на вимушений крок через війну в Україні: про що йдеться

Європейський Союз. Фото з відкритих джерел

Як зазначається Єврокомісією в її повідомленні від 19 березня, агресивна війна Росії проти України та її загроза європейській безпеці є такими винятковими обставинами і впливають на державні фінанси, викликаючи необхідність нарощування оборонного потенціалу.

У цьому контексті Рада ЄС ініціювала скоординований запит на активацію національного пункту звільнення. Наразі до цієї ініціативи вже приєдналися такі країни: Бельгія, Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Естонія, Греція, Хорватія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Португалія, Словенія, Словаччина та Фінляндія.

В інших випадках також продовжується вже заплановане нарощування оборонного потенціалу.

"Вищевикладене не завдає шкоди специфіці політики безпеки та оборони деяких держав-членів. Пункт охоплює період чотири роки і максимум 1,5 відсотка ВВП у гнучкості", — констатується в прес-релізі.

Також наголошується, що використання гнучкості полегшить перехід до необхідних вищих оборонних витрат на національному рівні в державах-членах, забезпечуючи при цьому стійкість боргу.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Білий дім проінформував Конгрес про намір дати дозвіл на експорт оборонної продукції в Україну через прямий комерційний продаж (DCS) на суму 50 мільйонів доларів. Про це стало відомо виданню Kyiv Post, яке посилається на джерела у дипломатичних колах.

У публікації йдеться, що це сталося вперше з моменту повернення Трампа до Білого дому понад 100 днів тому. Досі в адміністрації США вважали за пріоритет припинити війну в Україні дипломатичним шляхом, а не військовою підтримкою.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини