Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Угорщина, Польща, Швеція, а незабаром Італія: кількість правих урядів у Європейському Союзі зростає. Неліберальний блок може досягти критичної маси. Про це пише журналіст Губерт Ветцель у німецькому виданні Süddeutsche Zeitung.
У ЄС все більше ворогів. Угорщина, Швеція, Польща, Італія. Фото з відкритих джерел
Губерт Ветцель наводить приклади країн, які зараз створюють негативний ефект на Європейський Союз. Автор статті загалом говорить про невдалу осінь для європейської демократії. 18 вересня Єврокомісією було прийнято скоротити бюджет фінансування Угорщини. Це пов’язано з корупцією в країні. Окрім того, багато західних політиків стверджують, що Угорщина вже не є демократією, а скоріше виборною автократією. Все через узурпування влади їхнім прем’єр-міністром Орбаном, який доволі часто висловлює різкі та нетолерантні промови і стоїть проти багатьох рішень ЄС стосовно санкції для Росії.
Ветцель продовжує думку і вважає, що в Польщі також набирають силу праві рухи. Автор статті пише, що навряд чи такі країни потрапили б до ЄС.
Також, Ветцель додає Швецію, якою керують жорсткі праві популісти. І вважає, що незабаром до них приєднається Італія, в якій 25 вересня обиратимуть новий парламент. Де за опитуваннями перемагає правий альянс, який у складі має партії з расистськими, націоналістичними та антиєвропейськими цінностями.
Журналіст пише, що праві дбають про європейські гроші, але європейські цінності — демократія, права людини, верховенство права, поділ влади і вільна преса — для неї не настільки важливі.
Гроші можуть покрити багато проблем, але в якийсь момент проблеми стануть занадто широкими та глибокими, вважає автор.
Новини