Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Що відбувається наразі на ринку енергоносіїв й чому Європі не загрожує економічне падіння через відмову від російського газу розповідають політики. Станом на 31 березня світові ціни на нафту знизилися на 5-6%. Така реакція ринків на новину від уряду США продавати нафту зі стратегічного резерву. Наприкінці торгів 31 березня на біржах ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 5,55%, до 105,25 долара за барель, вартість травневих ф'ючерсів на WTI – на 6,56%, до 100,75 долара, повідомляють економісти.
Фото ілюстративне / Pixabay
Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував спроби росії налагодити торгівлю нафтою з Індією, адже Китай швидко зрозумів, що йому не потрібні санкції від інших країн через співпрацю з росією.
Народна депутатка Інна Совсун розповіла про дослідження європейських економістів щодо наслідків запровадження ембарго на російські енергоносії від агресора. Відомо, що повна заборона імпорту будь-яких енергоносіїв з росії спричинить зниження росту ВВП у країнах ЄС на близько 1 процентний пункт, а Німеччина за найгіршого сценарію втратить до 3 процентних пунктів зростання в 2022 році, однак, ймовірніше за все, теж 1 процентний пункт.
За підрахунками фахівців, довгостроковий ефект повної ізоляції енергетики рф з боку ЄС призведе до зниження росту реальних доходів європейців лише на 0.04%.
В той же час росія отримає до 10% зниження доходів й недоотримає більше трильйона євро протягом 8 років. Частка від продажу енергоносіїв в бюджеті росії становить від 30 до 50%.
Раніше ми повідомляли, до чого призведе указ Путіна про оплату за газ в рублях. Експерти дали свою оцінку таким заявам.
Новини