Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Польща, Угорщина та інші сусіди України прийняли рішення заборонити продаж українського зерна у своїх країнах. Однак ці країни дозволили транзит українського збіжжя через свою територію. Таким чином, Україна почала активно продавати зерно іншим країнам Європейського Союзу.
Іспанія купує найбільше українського зерна серед країн ЄС. Фото з відкритих джерел
CIRCABC на основі даних Євростату опублікував статистику продажу українського зерна в країни Європейського Союзу. Після заборони імпорту сусідів України на зерно, найбільше української пшениці та кукурудзи купує Іспанія.
До та на початку російського вторгнення, Україна майже не продавала зерно в країни ЄС. Однак з липня 2022 року українське зерно почало потрапляти на ринок ЄС, що згодом викликало протести фермерів у кількох сусідніх країнах, які заборонили імпорт українського збіжжя. Однак Україна й надалі змогла продавати зерно в ЄС.
Імпорт української пшениці в країни ЄС. Дані Євростату
Після заборони на імпорт українського зерна від сусідніх країн, у період з липня по грудень найбільшим покупцем української пшениці стала Іспанія – 73% від усього імпорту зерна в країни ЄС. На другому місці Італія – 8%, а третє за Грецією – 7%.
Імпорт української кукурудзи в країни ЄС. Дані Євростату
Також Іспанія лідирує і в імпорті української кукурудзи за період з липня по грудень 2023 року – 36% від загальних продажів української кукурудзи до ЄС. На другому місці Нідерланди – 15%, а третя Італія – 15%.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що стало відомо скільки українців стали громадянами країн ЄС.
Також "Коментарі" писали, що в Польщі спростували заяви польських фермерів щодо українського зерна.
Новини