Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Ландшафт безпеки в країнах Балтії та Східної Європи може змінитися назавжди, якщо російські війська, які скупчилися на кордоні з Україною, почнуть інтегруватися з білоруськими, заявила прем'єр-міністр Литви. Про це повідомляє The Guardian.
Інґріда Шимоніте - The Guardian
Шимоніте є одним із європейських політиків, які найбільше готові аргументувати демократію та викривати методи автократії.
Її позиція привела її країну з населенням лише 2,8 мільйонів людей на передову ідеологічного конфлікту не лише з Росією, а й з Китаєм.
Білорусь погрожує заблокувати експорт поташу в свою країну, а Китай покарав Литву за відкриття тайванського представництва у Вільнюсі, скоротивши торгівлю та наполягаючи на виведенні компаній з Литви. Велика Британія приєдналася до Литви, щоб залучити Китай до СОТ через її поведінку.
Шимоніте сказала, що подвійні загрози з боку наддержав показали, що для Заходу необхідно не занурюватися в невпевненість у собі, внутрішні розбіжності та самозадоволення.
Політик стверджувала, що скупчення російських військ у Білорусі, можливо, змінює безпеку в її регіоні і зумовлюється політичною слабкістю президента Білорусі Олександра Лукашенка.
На думку Шимоніте, це нинішнє нарощування російських сил у Білорусі є незапланованим. У 2021 році були російські військові навчання. Якщо ці військові навчання означатимуть, що озброєння та війська залишаться на території Білорусі на невизначений термін, це суттєво змінює розрахунки.
Ще 300 німецьких військових переправляються до Литви. У понеділок французькі дипломати стверджували, що Володимир Путін запевнив Еммануеля Макрона, що російські війська, зосереджені в Білорусі, підуть, але Шимоніте сказала, що Путін проводить політику стратегічної невизначеності.
Вона проявила певну настороженість щодо дипломатичної місії Макрона в Москві.
Шимоніте не приховувала свою опозицію газопроводу " Північний потік-2" з Росії до Німеччини, заявивши, що він посилює залежність Європи від російського газу і є "дуже важливим інструментом" для Кремля.
Як повідомляли раніше "Коментарі", за підсумками зустрічі з президентом Росії президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Володимир Путін погодився наслідувати логіку, що потрібно вийти на конкретні заходи для того, щоб ситуація в регіоні стабілізувалася і вдалося досягти деескалації.
Новини