Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Якісь протести в Грузії супротивників прокремлівської влади ще тривають, але в дуже легкій версії, як делікатна демонстрація наявності інакшої точки зору, відзначає політтехнолог Олексій Голобуцький. За його словами, це ніякий не Майдан і навіть не "революція троянд". Отже, додає він, Грузія практично повернулась під п'яту Путіна.
Протести в Грузії
Отже, на його думку, провина на грузинських виборцях — бідних і жадібних, що спокусились обіцяними вигодами від зближення з підсанкційною Росією.
Втім, додає експерт, провина також і на всій грузинській опозиції: бо не спромоглась об'єднатись навіть попри нею ж декларовану паніку. Вони як увійшли до виборчої кампанії розпорошеними, так і досі продемонстрували хіба дуже формальну готовність до спільних дій. Тому, відзначає експерт, і протестів нема реальних, масових і загрозливих для прокремлівських сил. Тому і тягнули з їх початком, замість вивести на вулиці десятки тисяч в перші ж години після оголошення попередніх результатів, додав Голобуцький.
Додаткова провина опозиції, додає експерт, полягала в тому, що ніхто з них не подбав про мотивацію грузинів до максимальної явки. 59% з явною апатією молодшої частини електорату — це наслідок трансляції опозиційними лідерами впевненості "нас багато, ми потужні, їм ні за що нас не подолати".
За його словами, зараз спостерігаємо повернення Росії на Кавказ після поразки у Вірменії і знов розширення "зони історичного інтересу".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що президент Грузії не визнала результати виборів і закликала людей виходити на протести.
Новини