Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Грузинський парламент в остаточному читанні ухвалив закон "про реєстрацію іноземних агентів", який, за словами правлячої політсили, заснований на американському FARA. Проте опозиція та активісти іншої думки. Цей закон називають загрозою для демократії.
Грузія. Фото: з відкритих джерел
Зазначається, що вищезгаданий закон було прийнято у США у 1930-х роках для придушення нацистської та радянської пропаганди. Метою FARA було не допустити, щоб пропаганда інших країн проникала у суспільство та могла впливати на внутрішню політику, коли суб'єкти, які фінансуються з-за кордону, не діють автономно та повністю підпорядковуються вказівкам.
Водночас грузинські неурядові та медійні організації стверджують, що закон FARA у США не перешкоджає діяльності незалежних неурядових організацій та вільних ЗМІ, тоді як "незаконний уряд Іванішвілі хоче переінакшити російський закон, ухвалений проти цивільного сектору".
Ухвалений у Грузії законопроект регулює, зокрема, питання реєстрації "іноагентів", забезпечення публічності заяви про реєстрацію, подання щорічної фінансової декларації, анулювання реєстрації, проведення моніторингу з метою виявлення "іноагентів".
У грузинському законопроекті визначається кримінальна відповідальність за ухилення від реєстрації як "іноагент" або недотримання відповідних вимог закону.
Читайте також на порталі "Коментарі" — п'ята президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка не визнає легітимності свого "наступника", на мітингу в Тбілісі 31 березня повідомила про створення платформи опору для об'єднання опозиційних політичних сил. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Эхо Кавказа".
Зурабішвілі розповіла, що для того, щоб подолати проросійську владу Грузії потрібен чіткий план щодо вуличних протестів, а також "політичний формат".
Новини