Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На саміті G20 основна увага була прикута до зустрічі президента США Джозефа Байдена та лідера Китайської Народної Республики (КНР) Сі Цзіньпіна. Сьогодні так склалося, що саме ці дві держави сьогодні вершать долю світової геополітики. Україні ж цікава зустріч цих лідерів, оскільки дуже хотілося б, щоб Байдену вдалося знайти необхідні слова і Сі Цзіньпін перестав мовчазно підтримувати агресивну політику Путіна проти України. Все було б набагато простіше, якби не тайванське питання, яке розділяє США та Китай. Що варто очікувати від зустрічі Байдена та Сі Цзіньпіна і чи варто взагалі чекати – розбиралися експерти.
Джо Байден та Сі Цзіньпін. Фото: із відкритих джерел
Відомий український політолог Олексій Голобуцький звернув увагу на сам факт того, що поки що Байден особисто розмовляв із Сі, у той час, Лавров просиджував труси, а Путін сидів удома, бо "стільки справ, стільки справ — ніяк поїхати на Балі не зміг!" ".
Публіцист, тележурналісти, політолог Віталій Портніков вважає, що Україна має приводи для оптимізму після зустрічі Джозефа Байдена та Сі Цзіньпіна на саміті "Великої двадцятки" не так багато, як хотілося б.
Президент США Байден говорив із главою КНР Сі Цзіньпіном про вторгнення РФ в Україну. У свою чергу Сі Цзіньпін був дуже обережним у питанні цього вторгнення. Глава КНР ясно натякнув, що він не хотів би, щоб війна між Україною та РФ призвела до прямого протистояння між РФ та США. Але сам конфлікт Росії та України, очевидно, не дуже турбує китайську владу.
Він додає, тому тут не можна говорити про те, що китайський та американський лідер зуміли знайти розуміння. Американське та китайське трактування переговорів Байдена та Сі Цзіньпіна з українського питання суттєво розходиться.
За словами публіциста, розходяться Вашингтон і Пекін і щодо ядерної загрози Росії. Підтвердженням цього є те, що в американському комюніке за підсумками зустрічі йдеться про те, що президент США і глава КНР погодилися з тим, що ядерна війна ніколи не повинна відбутися. А ось у китайському звіті про цю тему немає жодного слова. Немає навіть згадки, що Сі Цзіньпін погодився з такою точкою зору.
Читайте також на порталі "Коментарі" — саміт G20: що може вплинути на війну в Україні.
Новини