У вівторок, 25 жовтня, в Україну прибув президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр – вперше з початку широкомасштабної російської агресії. Сьогодні ж німці солували на конференції щодо відновлення нашої країни, яка проходить у Берліні. Про що говорять дії німецької влади, що активізувалися, в ракурсі підтримки України? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Франк-Вальтер Штайнмаєр. Фото: з відкритих джерел
Політики Німеччини зрозуміли, що німецька громадська думка – на боці України, за надання більшої підтримки нам
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран вважає, що таку поведінку німецьких політиків (і президента Штайнмайєра, і канцлера Шольца, який почав активніше "топити" за Україну), можна пояснити електоральними настроями.
"У Німеччині процес виборів до різних органів влади відбувається перманентно. І дає можливість робити виміри "температури по палаті" – як виборці ставляться до тих чи інших партій та їх рішень. І близько місяця тому напередодні місцевих виборів соціал-демократи на тлі зниження своїх рейтингів змінили риторику. Почали заявляти, що більше допомагатимуть Україні, навіть передали нам нарешті зенітний ракетний комплекс IRIS-T. І в результаті пройшли ці вибори із непоганим результатом. Після чого зрозуміли, що німецька громадська думка – на боці України за надання більшої підтримки нам", – пояснює експерт.
Тому, продовжує він, правлячі кола ФРН активізували свою діяльність як мінімум публічну на підтримку України. І це позитивно для них відбивається на рейтингах.
"Така ситуація говорить про прагматичний підхід німецьких політиків. І доки на боці України буде громадська думка, буде й підтримка керівництва ФРН, – упевнений Віктор Таран. – Тож ми й надалі маємо активно діяти на фронтах, показуючи свою здатність, своє бажання деокупувати території. Ми маємо бути активними дипломатично. І, звичайно, повинні й надалі позитивно проявляти українська діаспора в Німеччині, а також ті українці, які перебралися туди через війну і сподіваються повернутися. А поки вони чудово показують там – вчать мову, йдуть на роботу, не прагнучи жити на посібники. Німці це бачать – звідси й така реакція. І за це слід передусім дякувати українському активному суспільству. Багато в чому від якого і залежить – чи європейські політики, європейці загалом – наполягатимуть на збільшенні підтримки Україні у протистоянні російській агресії".
А ще недавно Штайнмайєр розробив т.зв. "формулу Штайнмайєра", яка передбачала поступки Росії з боку України
Директор Communication group, політичний експерт Володимир Манько міркує так:
"Візит президента ФРН Штайнмайєра до нашої країни, його заяви про важливість підтримувати нас у протистоянні з РФ, свідчать про остаточну зміну позиції Німеччини у війні в Україні. Штайнмайєр сказав, що українці можуть повністю розраховувати на його країну. Навіть не віриться, що це та німецька посадова особа, яка розробила т.зв. "формулу Штайнмайєра", яка передбачала поступки Росії з боку України. Тепер про це немає й мови.
Штайнмайєр, наголошує експерт, чи не останній із когорти топів німецької політики, який вірив, що РФ можна утихомирити шляхом поступок.
"Це була помилка. Як і "Північні потоки". Помилка, яка коштувала ФРН і коштів, та іміджевих втрат. І тепер Німеччина, впевнений, лише збільшуватиме допомогу Україні у фінансовому та мілітарному вимірах. Це означає, що наша країна продовжуватиме звільняти свої території та рухатися до перемоги", – констатує Володимир Манько.
Читайте також на порталі "Коментарі" — ставка не спрацювала: прем'єр Італії зробила несподівану для РФ заяву про війну в Україні.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.