Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), "Союз-90"/"Зелені" і ліберальна Вільна демократична партія (ВДП) домовилися перейти від так званих зондуючих переговорів до коаліційних на шляху до створення нового уряду ФРН.
Прапор Німеччини - фото з відкритих джерел
Ситуацію, що складається в Німеччині, в тому числі в українському ракурсі, проаналізував для порталу "Коментарі" магістр державного управління, політолог, соціолог Володимир Воля.
За його словами, соціал-демократи виступають за поглиблення діалогу з РФ, хочуть запросити російське керівництво на саміт ЄС, поспілкуватися на вищому рівні. А ті ж "зелені" виступають проти цього. Крім того, у "зелених" була досить жорстка позиція щодо "Північного потоку-2", тоді як у соціал-демократів — з точністю навпаки.
При цьому у Володимира Волі є припущення, що питання Росії, ПП-2, української проблематики, та й взагалі зовнішньої політики могли винести "за дужки", зосередившись на внутрішніх соціально-економічних проблемах. Або ж соціал-демократи відмовилися від пом'якшення позицій у відносинах з РФ, але й домоглися від "зелених" відмови від жорсткої позиції щодо ПП-2 та низки інших ініціатив, в тому числі антиросійського характеру.
На його думку, якщо буде реально сформована "світлофорна коаліція" (СДПН "Зелені" + ВДП), це буде для українського політикуму повчальна історія.
Нагадаємо, що на парламентських виборах, що відбулися 26 вересня, перемогла СДПН, отримавши 25,7% голосів. Консервативний блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) набрав 24,1% голосів, що стало гіршим результатом в його історії. Вільна демократична партія отримала 11,5% голосів, "Союз-90"/"Зелені" — 14,8%, правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" — 10,3%. Також у Бундестаг, завдяки трьом прямим мандатам, пройшла Ліва партія з 4,9% голосів.
Новини