Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Допоки наша країна веде підготовку до другої хвилі контрнаступу, німецькі військові прокоментували стратегію військового командування ЗСУ в час цьогорічного літнього наступу. Оцінки були негативні.
Контрнаступ ЗСУ (фото з відкритих джерел)
Про це інформує німецька газета Bild, коментуючи секретні документи Бундесверу.
Представники видання пишуть, що військові посадовці з Німеччини "вкрай критично" оцінюють, як українські військовослужбовці використали військові прийоми, з якими їх ознайомили на Заході, коли відбувались навчання. Одне зауваження наступного змісту:
"Їхні власні військові частини іноді дробляться настільки дрібно, що хоча кожна військова частина щось робить, але спільне бойове керівництво не проглядається", - сказано в документах.
Як інформує Бундесвер, це не тільки приводить до збільшення "небезпеки дружнього вогню", але веде до ситуації, коли під час напрямку головного удару не вистачить маневрених підрозділів, аби встановлювати вогневу перевагу.
"Це означає, що перевага українських військ над російською армією вторгнення, як це здавалося Заходу, зникне. Це критика бундесверу", - кажуть представники видання.
Інша проблема контрнаступу, як стверджують німецькі партнери, "погане засвоєння" західних азів підготовки, які мали б використовувати досвідчені українські солдати. Зокрема, набутий бойовий досвід українського солдата, який він має і як вище він піднявсь в ЗСУ, то менше застосовує ази західної підготовки.
Представники Бундесверу кажуть, що це зв’язано не з причини допущених помилок чи недоліків в навчанні, що організували в Сполучених Штатах чи тій же Німеччині, а саме з "українською оперативною доктриною".
"У багатьох випадках було виявлено, що солдати, які не мають недавнього бойового або військового досвіду, досягають більшого успіху в навчанні завдяки підтримці військової підготовки, яку вони отримують, ніж ймовірно досвідчені та навчені солдати", — пишуть журналісти.
За оцінкою представників німецького Міністерства оборони, "бойовий досвід" не означає, "що солдат є хорошим командиром у бою". В секретних документах Бундесверу стверджують, що представники управлінського персоналу демонструють "іноді значні недоліки у керівництві та під час застосування управлінських процесів на своєму рівні. Саме це іноді є причиною неправильних та небезпечних рішень".
Так в Бундесвері пояснюють "повільний" хід контрнаступу Збройних сил України.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Франція та Німеччина розкритикувала позицію Польщі та інших сусідів України.
Новини