Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Британії дедалі більше кандидатів оголошує про намір балотуватися на посаду прем'єр-міністра країни, яку раніше обіймав Борис Джонсон. Слідом за молодшим міністром з питань торгівельної політики Великобританії, колишнім головою Міноборони Пенні Мордонт, головою Мінтрансу Грантом Шаппсем і колишнім главою Мінфіну Ріші Сунакою про свої амбіції повідомила глава МЗС Ліз Трасс. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" ситуацію у Великій Британії, а також її вплив на Україну.
Борис Джонсон. Фото: DW
Голова Центру політичних студій "Доктрина", політичний консультант Ярослав Божко вважає, що не варто перебільшувати впливу британської внутрішньої політики на її зовнішню.
Є, запевняє він, та інші причини, які стимулюють британську політику щодо РФ та України. Тому якось суттєво політика в нашому напрямку не зміниться, вважає Ярослав Божко.
Водночас, наголошує він, найбільш ризикованим для нас був би сценарій перевиборів у Британії. Тоді є шанс на перемогу партії Лейбористів, яка, на відміну від нині правлячих консерваторів, є носієм набагато меншої активності у зовнішній політиці та витратах на оборону.
Політичний експерт Валентин Гайдай нагадує, що нерідко прем'єрами Британії ставали колишні міністри закордонних справ. Той самий Борис Джонсон був главою МЗС в уряді Терези Мей. Тож Ліз Трасс у цьому сенсі має хороші шанси, вважає експерт.
За його словами, та сама Ліз Трасс не менш жорстка, ніж Борис Джонсон, висловлювалася на адресу Росії (зокрема, говорила про необхідність суду над військовими злочинцями) і виступала за всебічну підтримку України. Наголошуючи, що війна має завершитися поразкою країни-агресора.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Олексій Резніков підтвердив інформацію про те, що Зеленський наказав звільнити південь України.
Новини