Головна Новини Світ Великобританія Україна має перемогти Росію «хитрою війною», - Шон Макфейт
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна має перемогти Росію «хитрою війною», - Шон Макфейт

Підступність РФ можна подолати хитрістю, що має стати одним із варіантів, які має Україна

31 березня 2023, 22:26
Поділіться публікацією:

Війна в Україні є передвістям майбутнього збройних конфліктів, а перемога може дістатись не сильній, а "хитрій" стороні. Так вважає доктор наук, експерт із зовнішньої політики, старший науковий співробітник Атлантичної ради та професор Університету національної оборони та Джорджтаунського університету Шон Макфейт, пишуть "Коментарі".

 Україна має перемогти Росію «хитрою війною», - Шон Макфейт

Американський аналітик вважає, що війна стає все підступнішою і перемога має дістатися хитрощами

"Дивіться, Україна не може виграти війну на виснаження проти Росії, і Путіну байдуже до людських життів росіян. Тож потрібно діяти розумно, — каже міжнародний експерт. — Навіть якщо у вас є двадцять бахмутів, це все одно програшна стратегія. Зрештою, Україна має стати Давидом проти Голіафа. Треба бути розумнішими, і є способи бути розумнішими".


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Світ, на думку Шон Макфейта, має прийняти нові стратегії. І ці стратегії насправді досить старі, вони сягають античності та середньовіччя. Треба просто здмухнути з них пил і модернізувати. "Хитра війна" – це особлива тактика.

"Я думаю, що війна стає підступнішою. І причина, чому війна стає все хитрішою, полягає в тому, що ми живемо в інформаційну епоху, а в інформаційній епосі, якщо ви хочете перемогти, ви повинні використовувати інформацію як зброю, а це означає дезінформацію. Це також означає ведення війни, як у 2014 році в Україні, де в основному Росія використовувала інструменти, які давали їм "правдоподібне заперечення", як "Група Вагнера", спецназ, "зелені чоловічки", усі ці речі та "активні заходи" створюють "туман війни", — пояснює доктор наук.

За його словами, допоки Захід намагався з’ясувати, що відбувається на сході України, Крим був захоплений. Очевидно, Київ знав, що відбувається, але Захід не розумів. І це приклад того, як можна перемагати "підступними засобами".

"І ви бачите це сьогодні, це не лише Росія, це як Китай і TikTok. Якщо ви можете вести війну, але маскувати її під мир для своїх ворогів, ви можете перемогти сьогодні. Це та "хитра війна". І "Група Вагнера" є тому прикладом, тому що до цієї війни ніхто на Заході не сприймав найманців всерйоз. Тож це дало найманцям "плащ невидимки", поки не стало надто пізно", — говорить Шон Макфейт.

Експерт вважає, що війна стає все "підступнішою", де перемога не обов’язково дістається сильним у військовому відношенні, а "хитрим". Він переконаний, що Україна має історію використання хитрощів.

"Тож так, я думаю, Україна і Захід перемагатимуть у майбутньому, а не за допомогою грубої сили, що корисно, але це не виграє війни. Нам потрібно перевершити наших супротивників, а не просто перемагати силою", — резюмує професор.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що війни стають "приватизованими", а українська ще й "випробувальною лабораторією".

Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що таке "конвеєрні" атаки і як їх застосовують рашисти.

Читайте також на сайті "Коментарі" – коли очікувати наступну масовану ракетну атаку українцям.

 Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!