Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Підбиваючи підсумки дводенного саміту НАТО у Вільнюсі, президент України Володимир Зеленський наголосив, що хоч ми і не отримали запрошення до Альянсу, зате нам точно дали зрозуміти, що ми там будемо. Щоправда, поки що – незрозуміло, коли саме. Однозначно – після війни, вистояти в якій нам обіцяли всі партнери, зокрема, закріпивши це у гарантіях безпеки для України від "Великої сімки". Головними висновками після саміту із виданням "Коментарі" поділилися експерти.
Саміт НАТО у Вільнюсі. Фото: сайт Офісу президента
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан розмірковує так:
На думку експерта, протягом найближчих місяців Україна та НАТО у своїх відносинах орієнтуватимуться на практичні результати.
Російські пропагандисти будуть кричати, що НАТО "кинуло" Україну, упевнений експерт. Хоча, на його думку, у Кремлі розуміють – після цього саміту шанси росіян перемогти Україну значно зменшилися. Тому що держави-члени Альянсу та блок загалом взяли на себе зобов'язання бути з Україною до переможного кінця. А переможний кінець – це крах не просто російської агресії, а й власне РФ, констатує Вадим Трюхан.
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль перераховує список найважливіших досягнень для нашої країни за підсумками цього саміту.
1. ПДЧ змінюється на запрошення до НАТО. Після консультацій усіх союзників та виконання Україною всіх необхідних реформ (судова, боротьба з корупцією тощо).
2. Прийнято довгострокову програму військової допомоги для модернізації української армії та повноцінного переходу на стандарти НАТО.
3. Запуск Ради Україна-НАТО як платформа для консультацій у кризових ситуаціях.
4. Узгоджено спільну декларацію країн "Великої сімки", до яких приєдналися і держави Північної Європи. Йдеться про гарантії безпеки для України, яка є складовою безпеки євроатлантичного регіону. Попереду – підписання двосторонніх угод про безпеку між Україною та країнами-підписантами декларації.
На думку Катерини Коваль, робота Офісу президента у цьому напрямі дуже успішна.
Читайте також на порталі "Коментарі" – розчарування чи успіх – що отримала Україна від першого дня саміту НАТО.
Новини