Головна Новини Світ НАТО Чи можуть війська країн НАТО увійти до України – як розуміти заяву екс-генсека Альянсу
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи можуть війська країн НАТО увійти до України – як розуміти заяву екс-генсека Альянсу

Поступова дозріває готовність конкретних країн-членів НАТО надати Києву сучасну авіацію

8 червня 2023, 10:35 comments1707
Поділіться публікацією:

Колишній глава НАТО Андерс Расмуссен заявив, що деякі країни НАТО можуть захотіти ввести війська в Україну, якщо на літньому саміті Альянсу у Вільнюсі Києву не нададуть реальних гарантій безпеки. Як оцінюєте цю заяву та українські перспективи на липневому саміті? Нові звірства Росії (підрив тієї ж таки Каховської ГЕС) можуть підштовхнути країни НАТО до посилення протидії цій агресії (у тому числі посилюючи євроатлантичну інтеграцію України) – чи, навпаки, злякати їх? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Чи можуть війська країн НАТО увійти до України – як розуміти заяву екс-генсека Альянсу

Колишній глава НАТО Андерс Расмуссен. Фото: з відкритих джерел

Максимум, на що варто розраховувати Україні від НАТО як організації – це чергові запевнення щодо підтримки її курсу на вступ після війни

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков поділився таким коментарем:


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


"Заяви Расмуссена – це не більше, ніж озвучене бажання людини, яка давно симпатизує Україні та її боротьбі проти агресивної Росії. Черговий варварський злочин недоімперії, що породив найбільшу рукотворну катастрофу в Європі за останні 30 років, поки не викликав адекватної реакції світової спільноти. Ні у бік рішучого припинення агресії РФ, ні у бік згортання підтримки України".

Особливе здивування, продовжує експерт, виникає через відсутність активних дій з боку світових екологічних активістів, які здатні вимагати кроків для запобігання всесвітньому потеплінню (хоч воно, можливо, станеться років через 50), але мовчать про масштабне лихо, яке відбувається тут і зараз .

"Максимум, на що варто розраховувати Україні від НАТО як організації – це чергові запевнення щодо підтримки її курсу на вступ після війни. При цьому не варто забувати, що поступове дозрівання готовності конкретних країн-членів НАТО надати нам сучасну авіацію, фактично означає готовність цих країн вступати в прямі зіткнення з РФ. А це значно важливіше за розпливчасті обіцянки про членство для України", – констатує Олександр Кочетков.

Захід продовжує уникати прямого конфлікту з РФ, а рашисти продовжують обходити санкції

Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко вважає, що зараз важко оцінювати перспективи липневого саміту Альянсу.

"Максимум, про що зараз можна говорити, це про посилення підтримки України озброєннями та боєприпасами. Можливі також конкретніші обриси щодо надання нам бойової авіації – винищувачів F-16. Питання введення військ навіть окремими країнами-членами НАТО навряд чи буде на порядку денному, незалежно від того, які рішення ухвалять на Вільнюському саміті. Передумов для цього немає", – зазначає експерт.

Але, акцентує він, якщо згадати ситуацію з агресією Іраку проти Кувейту, там було створено міжнародну антиіракську коаліцію.

"І подібний аналог антипутінської коаліції – із введенням військ – міг би прискорити звільнення територій України від рашистів. Проте, на сьогодні це навряд чи можливо. Захід продовжує уникати прямого конфлікту із РФ. А рашисти продовжують обходити санкції, у тому числі не без допомоги деяких країн-членів НАТО", – наголошує Сергій Войченко.

Тож, констатує він, ми можемо чекати на нові обіцянки для України в ракурсі нашої євроатлантичної інтеграції. А реальні гарантії безпеки навряд чи отримаємо.

"Хоча для НАТО нинішня Україна була б потужним поповненням – у ракурсі найсильнішої в Європі армії, яка має неймовірний бойовий досвід", – впевнений експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у британській розвідці попередили про ще більше затоплення півдня України.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!