Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
За словами Алекса Вершиніна, якщо Захід допускає можливість того, що між ним та Росією може відбутися конфлікт, то має розуміти, що він передбачатиме боротьбу на виснаження, як ту, що зараз відбувається в Україні.
Військові НАТО
При цьому експерт додав, що війни на виснаження на відміну від воєн маневру, орієнтовані на силу, а не на завойовуванні місцевості. Якщо зосередитися лише на маневрах та витрачати для цього всі ресурси, то війна буде програною.
Вершинін додав, що Захід не готовий вести з Росією саме війну на виснаження, бо завжди надавав перевагу коротким війнам між професійними арміями, в яких переможець може отримати все. При цьому, додав експерт, на Заході вважать, що війн на виснаження необхідно уникати.
Окрім того, Вершинін вважає, що у веденні війни на виснаження важлива не якість, а кількість. За його словами, наприклад, НАТО дуже довго і надзвичайно ретельно готує своїх військових. У разі великих втрат, країни Альянсу не зможуть швидко їх замінити.
В той же час, відзначає експерт, у Радянському Союзі була інша модель, яку успадкувала і Росія, а саме: тотальний призов юнаків до лав збройних сил на строкову службу. За цей час вони отримують базові навики і стають напівготовим кадровим резервом на випадок війни. Така модель, додав Вершинін, є більш адаптованою до ведення широкомасштабних війн.
При цьому аналітик вважає, що більш оптимальною системою є суміш НАТІвської системи, та системи колишнього Радянського Союзу. Вона полягає в тому, що країни утримують професійні армії середнього розміру, проте мають велику масу призовників, які стануть доступними у разі необхідності проведення мобілізації.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що на думку президента Польщі Анджея Дуди Росія може напасти на країни НАТО уже у 2026 році.
Новини