Головна Новини Світ НАТО Столтенберг відмовляється від ідеї фонду на 100 млрд. доларів для України: що сталося
commentss НОВИНИ Всі новини

Столтенберг відмовляється від ідеї фонду на 100 млрд. доларів для України: що сталося

За інформацією Bloomberg, згідно з новою пропозицією союзники зобов'яжуться витрачати не менше 43 млрд доларів на рік на допомогу Україні

8 червня 2024, 07:52
Поділіться публікацією:

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скасовує плани щодо створення п'ятирічного фонду на 100 млрд доларів військової допомоги Україні після відмови з боку членів альянсу. Наразі він просить країни зберегти свої поточні внески. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє агентство "Bloomberg".

Столтенберг відмовляється від ідеї фонду на 100 млрд. доларів для України: що сталося

Єнс Столтенберг. Фото: з відкритих джерел

Згідно з новою пропозицією, яку можуть підтримати міністри оборони НАТО, коли зберуться в Брюсселі наступного тижня, союзники зобов'яжуться витрачати щонайменше 43 млрд доларів на рік на допомогу Україні, повідомили джерела видання.

Це відповідає середньому річному внеску з моменту повномасштабного вторгнення Росії до України у 2022 році.

НАТО визначить цілі пожертвувань кожної країни на основі відсотка від їхнього валового внутрішнього продукту, а потім, ймовірно, публікуватиме загальні показники у щорічному звіті.

За словами джерел видання, мета – забезпечити більшу прозорість того, що союзники дають Україні, водночас м'яко чинячи тиск на тих членів, які не виконують своїх зобов'язань.

На США припадатиме близько половини допомоги, решту забезпечать інші члени альянсу. Хоча новий план не потребуватиме додаткових коштів, НАТО сподівається, що він забезпечить Києву більшу передбачуваність щодо рівня підтримки найближчими роками. Союзники були вражені після того, як Конгрес США кілька місяців очікував на схвалення нового раунду допомоги, а також стурбовані тим, що можливе переобрання Дональда Трампа в листопаді може вплинути на фінансування України.

За словами співрозмовників Bloomberg, ця пропозиція має широку підтримку багатьох союзників, хоча Угорщина залишається найбільш складним питанням.

Джерела видання також кажуть, що Туреччина висловила своє занепокоєння щодо інших частин пакету для України, який має бути узгоджений лідерами у Вашингтоні.

НАТО також пропонує взяти на себе оперативні обов'язки очолюваної США Контактної групи з оборони України, яка координує постачання зброї в Україну приблизно 50 країнами. Під керівництвом верховного головнокомандувача НАТО такий крок міг би убезпечити структуру від будь-яких політичних змін, які можуть статися після виборів у США, пише видання.

Його джерела зазначили, що Туреччина закликала виявляти обережність, щоб будь-яка координація військової допомоги не створювала враження активнішої участі союзників у конфлікті.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Берлін "дратує" союзників у НАТО: які розбіжності щодо підтримки України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини