Головна Новини Світ НАТО У НАТО може з'явитись спеціальна посада по Україні: що це дасть
commentss НОВИНИ Всі новини

У НАТО може з'явитись спеціальна посада по Україні: що це дасть

Альянс хоче посилити свої довгострокові зобов'язання перед країною

8 червня 2024, 07:17
Поділіться публікацією:

НАТО планує створити нову посаду спеціального посланця в Україні, щоб посилити свої довгострокові зобов'язання перед країною. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "Foreign Policy".

У НАТО може з'явитись спеціальна посада по Україні: що це дасть

Україна – НАТО. Фото: з відкритих джерел

"НАТО думає про призначення нового постійного посланця в Україні, який базуватиметься в Києві, оскільки Альянс прагне посилити свої довгострокові зобов'язання перед Україною на фоні війни з Росією", — пише видання.

Створення нової посади "старшого цивільного представника" НАТО в Україні передбачає план, який буде представлено вже у липні 2024 року на саміті Північноатлантичного Альянсу у Вашингтоні.

Як зазначається у статті, посланець координуватиме підтримку України з боку НАТО, включаючи потік військової допомоги Києву від західних країн.

"Ця посада посланця також надішле політичний сигнал як Україні, так і Росії про прихильність Альянсу до боротьби Києва, оскільки український уряд прагне постійного членства в НАТО, щоб посилити свій захист від російської військової агресії", — стверджують журналісти.

Ряд західних чиновників позитивно оцінюють створення нової посади та вважають її як частину більшого пакету підтримки України з боку НАТО. Таку думку висловила посол США при НАТО Джуліанна Сміт.

"Ми шукаємо способи інституціоналізувати частину двосторонньої підтримки, яка надходить до України, і передати її альянсу НАТО, щоб забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги та гарантувати адекватний розподіл тягаря по всьому альянсу у нашій колективній підтримці України", — сказала вона.

Водночас є й альтернативні думки. Так, інші представники НАТО розглядають роль посланця як частину урізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті України, тобто формальному приєднанню до Альянсу.

За словами одного з чиновників на умовах анонімності, створення посади посланця є частиною втішного призу, який намагаються утворити.

"Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, чого насправді хоче Україна", — резюмував він.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Берлін "дратує" союзників у НАТО: які розбіжності щодо підтримки України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини