Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
НАТО веде дискусії з членами про те, що буде дозволено у новій меті видатків на оборону на рівні 5% ВВП. Загальна мета витрат становитиме 5% від ВВП, з 3,5% на жорсткі оборонні витрати та 1,5% на витрати, пов'язані з обороною. Офіційний Київ наполягає на тому, щоб допомога Україні була зарахована у ці 1,5%. Це дозволило б країні компенсувати той факт, що НАТО наразі не готове виконати минулорічну обіцянку про надання 40 млрд євро для України.
Україна-НАТО. Фото: з відкритих джерел
Згідно з документом іншими витратами, які можуть претендувати на частку в 1,5%, стануть витрати на захист критично важливої інфраструктури, витрати на розвідувальні агентства невоєнного призначення та діяльність, пов'язану з космосом.
Більш широка ясність щодо того, що саме вважається витратами, пов'язаними з обороною, полегшило б країнам досягнення мети, оскільки деякі країни лобіюють включення таких витрат, як боротьба з тероризмом.
Генсек НАТО Марк Рютте заявив цього тижня, що сподівається, що члени альянсу позитивно віднесуться до нової мети в 5%.
Очікується, що переговори продовжаться у комітеті НАТО з політики та планування 28 червня. Пропозиція може бути змінена та стане основою для обговорення серед членів альянсу.
Витрати на інфраструктуру, особливо з метою військової мобільності, швидше за все, буде включено. Ці витрати повинні вносити внесок у оборонні плани військових альянсів або дозволяти використовувати основні оборонні витрати.
Південні країни НАТО наполягають на включенні витрат, пов'язаних із боротьбою з тероризмом. Включення товарів подвійного призначення, крім інфраструктури, також має бути узгодженим.
Також видання "Коментарі" повідомляло – незважаючи на різноманітні натяки з передачею Україні крилатих ракет Taurus, на даний час це питання новим урядом Німеччини не розглядається. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише німецький таблоїд "BILD", посилаючись на власні джерела.
Новини