Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У липні лідери країн-членів НАТО зберуться у Вашингтоні на саміт, присвячений 75-річчю альянсу. Він стане можливістю відзначити досягнення НАТО з 1949 року, і за нормальних обставин такий підхід міг би бути доречним. Але зараз не звичайні часи, і вся увага буде прикута до того, що Альянс робить чи не робить щодо України. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Hill.
Україна-НАТО. Фото: з відкритих джерел
Деякі члени НАТО не хочуть, щоб Україна вступала до альянсу, доки вона перебуває у стані війни з Росією, оскільки є побоювання, що членство України в альянсі призведе до спрацювання статті 5 НАТО про взаємну оборону.
При цьому автори матеріалу зазначають, що паралельно із запрошенням члени НАТО мають подвоїти свої зусилля, щоб озброїти Україну для перемоги над Росією, а не просто для виживання у війні.
Також видання зазначає, що є вагомі підстави для того, щоб направити Україні запрошення вступити до НАТО.
Насамперед запрошення України до НАТО є логічним завершенням того, що Альянс вже обіцяв у кожному комюніке саміту, починаючи з 2008 року, це просто наступний крок у процесі, зазначає The Hill.
Перспективи України в ЄС також є прикладом того, як країна, яка перебуває у стані війни, може розпочати формальний процес вступу до організації, яка має угоду про взаємну безпеку. Стаття 5 НАТО також не повинна завадити запрошенню України вступити до альянсу на саміті.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Столтенберг розповів, від чого залежить тривалість війни РФ проти України.
Новини