Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Очікується, що на саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає певні гарантії безпеки, які будуть розраховані на довгострокову військову допомогу та навчання українських солдатів. Однак Україна не отримає конкретних кроків щодо шляху до членства в НАТО. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання The Guardian.
Україна песимістично налаштована щодо вступу в НАТО. Фото з відкритих джерел
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україні не вистачає рішення, яке допомогло б пришвидшити вступ до НАТО, тобто "ясність щодо запрошення України на вступ" до військового альянсу.
Наступного ж дня президент США Джо Байден наголосив, що Україна "ще не готова" вступити до НАТО. Американський президент пояснив, що Україна повинна відповідати всім вимогам організації, зокрема це демократизація та рід інших питань. Таким чином Байден пропонує надавати Україні військову допомогу за прикладом Ізраїлю. "Стратегія дикобраза" передбачає, що Україна стане високомілітаризованою країною, яку буде важко перемогти.
Однак український уряд вважає, що членство в НАТО єдиною довгостроковою гарантією безпеки проти Росії.
Британський дипломат, що працював у Москві Джон Форман говорить про "повторення великої бухарестської вигадки", коли Україні та Грузії на саміті НАТО в Бухаресті 2008 року відмовились запропонувати план дії щодо членства в Альянсі та вказали, що обидві країни колись зможуть стати членами НАТО. Згодом Росія напала на Грузію, а потім Україну, тоді як країни Балтії, що були членами НАТО не перебувають під загрозою прямої військової агресії з боку Москви.
Володимир Зеленський оголосив, що не поїде на саміт НАТО, якщо там не будуть ухвалені важливі для України рішення.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Росія закликає НАТО обговорити ситуацію на Запорізькій АЕС.
Також "Коментарі" писав про Зеленського, який розповів, коли Путін захоче піти на переговори щодо завершення війни.
Новини