Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У нових реаліях витрачати 2% ВВП на власну оборону вже замало. Країнам НАТО доведеться підняти мінімальну планку оборонних витрат до 3% ВВП. Як передає портал "Коментарі", про це пише Bloomberg.
НАТО. Фото з відкритих джерел
Автори матеріалу зазначають, що Альянс планує встановити для кожної країни обсяги озброєнь, які вони повинні мати – танки, літаки, боєприпаси, системи ППО тощо. І саме для досягнення цільових показників країнам НАТО, ймовірно, доведеться підвищити цільову планку видатків на оборону до 3% ВВП, кажуть офіційні особи, з якими на умовах анонімності поговорили журналісти.
Члени НАТО зобов'язалися збільшити витрати, щоб протистояти загрозі для Європи з боку президента Росії Володимира Путіна і на тлі вимог нового президента США Дональда Трампа, який спонукав членів альянсу взяти на себе велику частку відповідальності за оборону.
На сьогоднішній день Організація Північноатлантичного договору просить союзників витрачати на оборону 2% валового внутрішнього продукту. За словами офіційних осіб, нові цілі щодо кількості озброєнь можуть збільшити цю мету до 3% ВВП.
Раніше новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте публічно заявляв, що 2% від ВВП "просто недостатньо" для підтримки рівня стримування у довгостроковій перспективі.
У публікації йдеться, що сьогодні деякі країни НАТО вже витрачають на оборону значно вище, ніж базові 2% ВВП. Наприклад, Польща цього року виділила на оборону рекордні 186,6 мільярдів злотих (46 мільярдів доларів), або 4,7% ВВП. Натомість Німеччина, найбільший постачальник військової допомоги Україні в ЄС, витратить цього року 2,1%, або 72 мільярди євро.
Читайте також на порталі "Коментарі" — українці висловилися, чи підтримують приєднання до НАТО за моделлю Західної Німеччини.
Новини