Хто намагатиметься роздмухати конфлікт на Близькому Сході – як це відобразиться на Україні
Є кілька сценаріїв, як далі може розвиватися протистояння між Ізраїлем та ХАМАС
Загострення на Близькому Сході, викликане атакою ХАМАС на Ізраїль у суботу, 7 жовтня, і жорсткими діями у відповідь ізраїльської армії (ЦАХАЛ) проти сектора Газа, все більше затягує у вир ескалації інші країни. У Сирії атакуються американські бази. Самі США, хоч на офіційному рівні це й заперечується, нібито вплинули на те, що ЦАХАЛ відклав наземну операцію в Газі. Американські та європейські лідери та дипломати здійснюють поїздки на Близький Схід, намагаючись не дати локальному конфлікту перерости в регіональний, а то й глобальний. Слідом за лідерами США, Німеччини, Італії до Ізраїлю прибув французький президент Макрон. Які проглядаються найімовірніші сценарії подальшого розвитку подій? Як це відбивається і може позначитися на сприйнятті світом російсько-української війни? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Україну підштовхуватимуть до переговорів з росією
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков поділився такою думкою:
Ізраїлю, пояснює експерт, допомагають не з гуманітарних міркувань, а захищають як свого. Тобто, зазначає він, Ізраїль одразу у явному пріоритеті. Саме тому допомогу Україні прив'язують до допомоги Ізраїлю як до локомотива, а не навпаки.
За його словами, тоді Штатам та Європі доведеться втручатися на повну, і це, зрозуміло, суттєво послабить підтримку України.
Захід має явне бажання стримати ситуацію
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда зазначає, що Ізраїлю необхідно було дати публічну відповідь на атаку ХАМАС. І немає сумнівів, що продовження слідує.
При цьому, на його думку, повномасштабне вторгнення ізраїльської армії із фактичним знищенням сектору Газа, швидше за все, неможливе.
Експерт звертає увагу на явне бажання Заходу стримати ситуацію, не дати їй виплеснутися за межі протистояння Ізраїлю та ХАМАСу.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чим закінчиться протистояння демократій та диктатури – хто формуватиме новий світопорядок.