Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Іран запустив ракету, щоб відправити в космос три дослідницькі пристрої. Таку заяву зробив у четвер, 30 грудня, речник міністерства оборони, оскільки в Австрії відбуваються непрямі переговори США та Ірану, спрямовані на порятунок ядерної угоди 2015 року. Про це повідомляє Reuters.
Перший військовий супутник під назвою Нур виведений на орбіту Корпусом вартових революції Ірану в Семнані - Reuters
Іран не уточнив, чи вийшли апарати на орбіту.
Іран, який має одну з найбільших ракетних програм на Близькому Сході, за останні кілька років зазнав кількох невдалих запусків супутників через технічні проблеми.
Прес-секретар Ахмад Хоссейні заявив, що ракета-носій-супутник Simorgh, назва якої перекладається як "Фенікс", запустила три дослідницькі пристрої на висоту 470 кілометрів (290 миль). Більше подробиць він не повідомив.
Повідомляється, що космічний запуск у четвер, 30 грудня, відбувся під час непрямих переговорів Тегерана і Вашингтона у Відні у спробі врятувати ядерну угоду, яку Іран досяг зі світовими державами і від якої відмовився колишній президент США Дональд Трамп у 2018 році.
Сполучені Штати ввели санкції проти цивільного космічного агентства Ірану та двох дослідницьких організацій у 2019 році, стверджуючи, що вони використовувалися для просування програми балістичних ракет Тегерана.
Тегеран заперечує, що така діяльність є прикриттям для розробки балістичних ракет.
Іран запустив свій перший супутник Omid (Надія) у 2009 році, а його супутник Rasad (Обсервація) також був відправлений на орбіту в червні 2011 року. У 2012 році Тегеран заявив, що він успішно випустив на орбіту свій третій внутрішній супутник Navid (Promise).
У квітні 2020 року Іран заявив, що успішно випустив на орбіту перший військовий супутник країни після неодноразових невдалих спроб запуску в попередні місяці.
Як повідомляли раніше "Коментарі", Іран та Росія озвучили оптимістичні сподівання щодо переговорів стосовно порятунку ядерної угоди 2015 року
Новини