Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Повалення режиму Башара Асада в Сирії завдало кремлівському диктатору Путіну однієї з найбільших геополітичних невдач під час перебування у владі. Як передає портал "Коментарі", про це пише The New York Times.
Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел
ЗМІ зазначає, наступ опозиційних сил перетворив Росію з "творця царів" на спостерігача. Аналітики вважають, що поразка Москви в Сирії стала можливою через те, що її окупаційні війська загрузли у війні проти України.
На думку аналітиків, зараз головним залишається питання, чи зможе Москва укласти з новим урядом угоду, яка дозволить зберегти її військово-морську базу в Тартусі та авіабазу Хмеймім. Московський аналітик Антон Мардасов не впевнений у цьому, оскільки РФ використала ці об'єкти для авіаційних ударів по опозиційних силах.
Директор програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний світ Юджин Румер назвав перемогу повстанців "частиною ціни", яку Кремль платить за війну в Україні.
Один із американських чиновників сказав журналістам, що РФ вивела із Сирії багато своїх військових літаків, щоб задіяти їх у війні проти України. А російські кораблі з Чорного моря не змогли б пройти транзитом до Середземного, оскільки на початку повномасштабного вторгнення Туреччина закрила протоки.
За словами Мардасова, Сирія стала "курортом" для російських військ та місцем вигнання для нікчемних генералів. Крім того, після заколоту Євгена Пригожина бійці приватної військової компанії "Вагнер" завершили свої операції у цій країні.
Читайте також на порталі "Коментарі" — наступні 2-3 місяці дуже важливі: Ердоган натякнув на швидкі зміни у світі.
Новини