Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У ніч проти 14 квітня Ізраїлю вдалося відбити масовану атаку дронів і ракет, якими атакував Іран. Проте Тегеран вважає цю атаку своєю перемогою. Адже найголовніше сталося не під час самої атаки, а після неї. Адже стало зрозуміло, чого насправді варті сьогодні США, як найближчий союзник Ірану. Стали зрозумілі межі готовності США бути втягнутими у ширший конфлікт. Це може стримати наступний крок Ізраїлю у боротьбі за Близький Схід. Як передає портал "Коментарі", таку думку в колонці The Guardian висловив засновник та головний виконавчий директор аналітичного центру Bourse & Bazaar Foundation Есфандьяр Батмангхелідж.
Іран. Фото: з відкритих джерел
Експерт вважає, що США натякнули Ізраїлю, що він може залишитися з Іраном "віч-на-віч". Про це свідчить заява американського президента Джо Байдена, який хоч і пообіцяв допомогу, але дав зрозуміти, що ізраїльтянам точно не варто відповідати ударом по Ірану.
Швидше за все, Іран розкусив Байдена в тому, що він глибоко не бажає втягувати США у нову війну, де б вона не була.
На його думку, цим можна пояснити, чому Іран обрав прямий, хоч і вивірений, напад на Ізраїль.
Читайте також на порталі "Коментарі" — іранська масована ракетно-дронова атака на Ізраїль у ніч на 14 квітня була виконана абсолютно в тому ж стилі, в якому Росія атакує Україну. Ось тільки захист в Ізраїлю, в тому числі завдяки допомозі союзницької авіації, був значно потужнішим. При цьому РФ відверто радіє загостренню Близького Сходу, вважаючи, що воно відверне увагу від війни в Україні. Але в США, схоже, навпаки, зрушиться нарешті з мертвої точки питання виділення зовнішньої допомоги (як Ізраїлю, так і Україні). Які основні висновки з близькосхідної ескалації можна зробити зараз? Які є варіанти розвитку подій у дедалі явнішому багаторівневому протистоянні демократичних та авторитарних світів? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини