Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Незважаючи на те, що Польща чи не більше, ніж усі інші держави Європи залучена на підтримку України у війні, більше половини громадян Польщі не мають наміру проходити базову військову підготовку, яку влада хоче зробити доступною для всіх бажаючих. Як повідомляє портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування Opinia24.
Польська армія. Фото: з відкритих джерел
Дослідження громадської думки провели після оголошення прем'єра Дональда Туска та міністра оборони щодо організації широкодоступних базових тренувань для всіх бажаючих.
Туск зазначив, що серед поляків точно багато людей, які готові захищати свою країну, і важливо, щоб держава забезпечила можливості для здобуття таких знань та навичок. Він заявив, що до 2027 року Польща має бути здатною навчати 100 тисяч добровольців щороку.
У респондентів поцікавилися, чи були б вони зацікавлені пройти навчання, коли з'явиться можливість. Ствердно відповіли 35%, з яких 14% сказали, що однозначно зацікавлені та 21% – швидше зацікавлені.
Водночас 54% сказали, що не планують йти на навчання, з яких 33% "точно ні", і 21% "скоріше ні".
Серед опитаних чоловіків однозначну зацікавленість у підготовці висловили 18% та 23% сказали, що подумають над участю.
Серед жінок однозначно ствердну відповідь дали 10%.
За віковими групами, найбільша частка охочих з'їздити на навчання серед 50-59 літніх.
За політичними симпатіями також простежуються відмінності. Так, серед прихильників опозиційної партії "Право та справедливість" про зацікавленість підготовкою сказали 15%, серед прихильників "Громадянської платформи" – 21%. Найвищою виявилася серед прихильників коаліційного блоку "Третій шлях" – там планують чи скоріше планують скористатися такою нагодою сукупно 50% респондентів.
Читайте також на порталі "Коментарі" – тривожний дзвіночок для України: хто у Польщі вирвався на друге місце у президентському рейтингу.
Новини