Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Українські переселенці дедалі частіше стикаються з ворожим ставленням у Польщі. Деякі скаржаться навіть на випадки цькування їхніх дітей у навчальних закладах, повідомляє BBC.
Фото: 24 Канал
Світлана, яка разом із донькою виїхала до Польщі після початку повномасштабної війни, розповіла, що спочатку шкільне середовище було дуже доброзичливим.
"Навіть після переїзду в інший район донька не хотіла змінювати школу, їй там справді подобалося. Жодних проявів булінгу не було", — пригадує жінка.
Однак ситуація змінилася. За словами Світлани, нещодавно донька прийшла додому і приголомшила її словами:
Світлана — не єдина, хто стикається з подібними випадками. Все більше українських біженців розповідають журналістам BBC про дискримінацію, образи в публічних місцях, приниження у школах та сплеск ксенофобії в інтернеті.
Ситуація погіршується політичним фоном у Польщі, зокрема активною передвиборчою кампанією. За офіційною статистикою, нині у країні проживає понад 2,5 мільйона українців, що становить приблизно 7% від загальної чисельності населення.
У перші тижні повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році Польща виявила виняткову солідарність з українцями.
Наталія Панченко, активістка та очільниця благодійної організації "Стоїмо з Україною" у Варшаві, згадує:
Та з часом, каже Наталія, настрої дещо змінилися. Її організація зафіксувала хвилю ворожих коментарів у соцмережах, які поступово почали виливатися в повсякденну реальність — від зневаги до відкритої агресії.
Як вже писали "Коментарі", Захід має не жити очікуваннями, а вже зараз серйозно натиснути на російського диктатора Володимира Путіна, щоб той "відмовився від своїх цілей в Україні". Агресор повинен відчути біль санкцій і розуміти, що це ще не межа і вони можуть бути гострішими. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Новини