Рубрики
МЕНЮ
Vitalii Rozkariaka
У Євросоюзі мають намір внести деякі зміни до закону, який регулює права дітей, батьками яких є одностатеві пари. В даному випадку, йдеться в повідомленні, нововведення торкнуться дійсно лише розширення прав неповнолітніх, а не їхніх батьків. У ЗМІ, однак, чомусь сумніваються, що Польща одразу підтримає ЄС у цьому питанні.
фото тематичне, з відкритих джерел
По суті, йдеться про "європейське свідоцтво про народження" (батьківство, материнство). Цей документ має кожна дитина, у тому числі та, яка усиновлена ЛГБТ-парою в країні, де подібні стосунки можна узаконити "на папері". Ініціатива Європейського парламенту полягає в тому, щоб "свідоцтво про народження" дітей одностатевих пар визнавалося на законному рівні в усіх 27 країнах ЄС, а не лише в тих державах, де дозволені ЛГБТ-шлюби.
У Євросоюзі наголошують на тому, що нововведення спрямовані виключно на розширення прав дітей у випадках, якщо вони з батьками поїдуть за межі країни проживання.
ЗМІ ЄС пишуть, що Польща може не підтримати ідею Європейської комісії, принаймні зараз. Водночас варто зазначити, що у 2021 році була ситуація у Кракові, коли одностатева пара з іншої європейської країни хотіла отримати свідоцтво про народження дитини у перекладі на польську мову. У РАГСі сім'ї відмовили, бо заявка на видачу такого документа не передбачала ситуацій для одностатевих пар. Після тривалих розглядів місцева влада пішла на зустріч ЛГБТ-парі і таки видала документ, проте до правил видачі подібних свідоцтв змін не було внесено.
Нагадаємо , раніше ми повідомляли, що мер Варшави попросив у Євросоюзу фінансову допомогу для підтримки українських біженців. Інакше Польщі важко буде продовжувати допомагати переселенцям.
Новини