Рубрики
МЕНЮ
Vitalii Rozkariaka
Більшість поляків є греко-католиками, яких в Україні набагато менше. Релігійне питання, напевно, ніколи не було таким актуальним, як зараз, коли до Польщі приїхала багатомільйонна кількість православних біженців з України. Багато хто з переселенців на тлі військових дій стали більше вірити в силу вищих сил, просити їх про якнайшвидше завершення тих жахів, які принесло на рідну землю російське вторгнення. Саме тому, незалежно від географічного перебування, багато українців шукають місце, де можна було б поставити свічку, помолитися та побути наодинці зі своїми думками. Одним із таких притулків для біженців стала Польська православна церква у Вроцлаві, більш відома як Собор Різдва Пресвятої Богородиці.
фото Собору зсередини, автор
Всередині церкви можна зустріти безліч священнослужителів та працівників, які радісно відповідають на всі запитання парафіян. Зважаючи на те, що так чи інакше церква досі перебуває "під Москвою", всі співробітники розмовляють російською мовою, хоча, наприклад, серед них можна зустріти й україномовних громадян.
Особливу роль відіграє зовнішній вигляд Собору. Як зовні, так і зсередини простежується багатовікова історія церкви. Стара, місцями невідреставрована червона цегла, унікальні розписи та картини на стінах, висока стеля, великі вікна та двері, що нагадують вхід у казковий замок.
Варто зазначити, що Собор Різдва Пресвятої Богородиці був збудований у 1400-х роках, тому ця церква, яка "прожила" майже 600 років, вважається однією з найстародавніших будівель у місті.
Нагадаємо , раніше ми повідомляли, що в одній із початкових шкіл Польщі стався вибух. Після перевірки навчального закладу спецслужбами з'ясувалося, що всьому виною непридатний до використання павербанк, який під час заряджання телефону вибухнув у одного з учнів прямо в портфелі.
Новини