Головна Новини Світ Польща Російському Калінінграду повернуть історичну назву: у Польщі ухвалили важливе рішення
commentss НОВИНИ Всі новини

Російському Калінінграду повернуть історичну назву: у Польщі ухвалили важливе рішення

Полякам рекомендували називати Калінінград історичною польською назвою Крулевець

10 травня 2023, 14:35 comments1237
Поділіться публікацією:

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі ухвалила рішення більше не називати Калінінград та Калінінградську область російськими назвами. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Rzeczpospolita".

Російському Калінінграду повернуть історичну назву: у Польщі ухвалили важливе рішення

Калінінград. Фото: з відкритих джерел

Видання зазначає, що тепер для міста з назвою Калінінград рекомендується лише польська назва Крулевець та Крулевецька область відповідно.

"Місто, що носить в даний час російську назву Калінінград, відоме в Польщі під традиційною назвою Крулевець", — йдеться в заяві комісії, а нинішня російська назва є "штучне хрещення, не пов'язане ні з містом, ні з областю".

У заяві пояснюють, що факт присвоєння імені Калініна, злочинця-співвиконавця, винного, у тому числі у винесенні постанови про масове вбивство поляків (катинський розстріл) великого міста, розташованого біля кордонів Польщі, має емоційний, негативний характер у Польщі.

Читайте на порталі "Коментарі" — Польща не має наміру розривати дипломатичні відносини з РФ: деталі.

Також видання "Коментарі" повідомляло – у відповідь на заяву генсека ООН Антоніу Гутерриша про те, що "мир в Україні зараз неможливий" (мовляв, ні Київ, ні Москва) не готові сісти за стіл переговорів, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк обурився. За його словами, переговори можливі, але лише за певних обставин. А саме, якщо країні-агресору нагадають, нарешті, відповідні статті статуту ООН і "ввічливо" попросять залишити чужу територію, якщо перестануть вважати РФ частиною ООН та Радбезу ООН. Про що говорять спливаючі від колишніх і чинних політиків і чиновників різних частин світу (Азії, Європи, Латинської Америки) "миротворчі" пропозиції? До чого вони можуть призвести? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини