Головна Новини Світ Польща Скільки українців у Польщі працюють чи шукають роботу: дослідження
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки українців у Польщі працюють чи шукають роботу: дослідження

Робота є основним джерелом доходу для українців у Польщі

30 листопада 2024, 10:15 comments2230
Поділіться публікацією:

Частка людей, які працюють чи шукають роботу серед громадян України у Польщі у 2024 році, становить 78% і вище, ніж серед громадян Польщі. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє Міграційна платформа EWL з посиланням на дослідження Національного банку Польщі.

Скільки українців у Польщі працюють чи шукають роботу: дослідження

Українські біженці. Фото: з відкритих джерел

Експерти відзначають високу професійну активність українців на польському ринку праці.

Робота є основним джерелом доходу для українців у Польщі, а також фактором, що сприятиме їхньому тривалому перебування. Близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і військові біженці) заявляють, що це є можливість утримувати себе і свою сім'ю. Також серед мотивуючих факторів залишатися в Польщі є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.

Рівень зайнятості українців у Польщі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули до країни після 2022 року. Хоча безробіття серед біженців загалом вище, ніж у польській економіці.

Аналітики, які проводили дослідження, зазначили, що 19% військових мігрантів – безробітні, оскільки "значна частина жінок-біженок, які доглядають дітей, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день у польській економіці".

Відсоток громадян України, які декларують намір оселитися у Польщі на постійне проживання, не зростає: такий намір висловлюють 50% довоєнних мігрантів та 20% біженців. Натомість у дослідженні Нацбанку Польщі йдеться про те, що все більше громадян України ще не визначилися з планами на майбутнє. Порівняно з попередніми дослідженнями, відсоток відповідей "важко сказати" у планах проживання в Польщі зріс — як серед довоєнних мігрантів (до 39% з 36% у 2023 році), так і серед біженців (до 56% з 48% у 2023 році) .

Читайте також на порталі "Коментарі" – скільки українських біженців мають намір пробути у Польщі менше року та повернутися до України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини