Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
4 листопада під час Конференції ООН зі зміни клімату (COP26) була написана спільна угода країн-учасниць про діяльність, що пов'язана зі зміною клімату та певними галузями економіки. Про це пише DW.
Видобуток вугілля, фото з відкритих джерел
Зокрема в угоді йдеться про принення виділення коштів на закордонні проекти з видобутку палива. Ініціатива написання угоди належала Великобританії. В угоді наголошується, що такі інвестиції мають соціальні й економічні ризики.
Угоду наразі підписали близько 20 країн. Ці країни погодилися до кінця 2022 року перестати інвестувати у видобуток палива за їх межами. Серед підписантів — США, Канада, Данія, Італія, Фінляндія, Коста-Ріка, Ефіопія, Гамбія, Нова Зеландія та Маршаллові Острови та п’ять установ розвитку, включаючи Європейський інвестиційний банк та Східноафриканський банк розвитку. Не підтримали заяву Німеччина, Китай, Японія, Південна Корея. Країни Азії багато інвестують саме в цю галузь економіки інших країн, тому відмовлятися від цього вони поки що не готові.
Хоча 19 країн-підписантів теж витратили немало грошей на видобуток палива протягом останніх чотирьох років. Мова йде про 18 млрд доларів США. В угоді вказано, що інвестувати країни не будуть в видобуток всіх
видів викопного палива, включаючи нафту і газ. Для порівняння, країни G20 цього року обіцяли припинити фінансування видобутку за кордоном лише
вугілля.
Заява щодо відмови від інвестицій все таки допускає винятки, однак вони мають не суперечити статтям Паризької угоди, яку схвалили в 2015 році. Паризька угода передбачає, що країни мають сприяти скороченню викидів парникових газів та не допущенню підвищення глобальної температури на Землі більш ніж на 2 градуси Цельсія.
Угода COP26 має на меті досягнення консенсусу між країнами щодо припинення підтримки проектів, що забруднюють довкілля, й розвитку підтримки чистої енергії для обмеження викидів.
Як повідомляв портал "Коментарі", на Болівію обрушився сильний шторм.
Новини