Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
У Казані 22–24 жовтня відбувся саміт БРІКС, на який Кремль покладав надії, намагаючись представити його як свідчення "міжнародної підтримки" Росії. Проте ці сподівання не виправдалися, відзначив в ефірі 24 каналу член Республіканської партії США Борис Пінкус. При цьому він вважає, що БРІКС може становити небезпеку для Сполучених Штатів.
Володимир Путін
За його словами, хоча БРІКС був ініційований Росією, нині її вплив на це об'єднання значно знизився. Окрім Росії, до БРІКС входять Бразилія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка, а також нові члени – Іран, Єгипет, Ефіопія та Об'єднані Арабські Емірати. На ці країни припадає 45% населення світу та 35% світової економіки.
Втім, як відзначив Пінкус, сьогодні ініціативу в БРІКС перебирає Китай, тому лідер КНР Сі Цзиньпін узяв участь у саміті. За словами республіканця, зростання ролі БРІКС свідчить про певні невдачі адміністрації Джо Байдена.
Головною загрозою для США вважається дедоларизація — заміна долара на внутрішню валюту для обміну між країнами БРІКС, що просувається Китаєм із наміром поширити вплив юаня.
Попри це, каже Пінкус, адміністрація США не вбачає значної загрози в саміті, що відбувся в Росії. Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому, заявив, що занепокоєння відсутнє через вразливість Росії на міжнародній арені. За його словами, ізоляція Росії змушує її керівництво вживати радикальних заходів для підтримки національної валюти та військової економіки.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що на саміті БРІКС Сі Цзиньпін пояснив Путіну, яку війну він має вести в Україні.
Новини