Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Незважаючи на жорсткі санкції та статус парії, російська економіка стрімко зростає. Виявляється, шалені витрати під час війни справді стимулюють економіку. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Economist.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Автори матеріалу зазначають, що очікується, що цього року російський ВВП зросте більш ніж на 3% у реальному вираженні. Щоправда, інфляція надто висока – у червні ціни зросли на 8,6% у річному вимірі, що значно перевищує цільовий показник центрального банку у 4%, – але зі зростанням грошових доходів на 14% у річному вимірі купівельна спроможність росіян швидко зростає.
Щоб пояснити прискорення економіки РФ, видання пропонує поглянути на два аспекти макроекономічної політики. По-перше, це фіскальна політика. Путін відмовився від жорсткої економії Цього року Росія матиме бюджетний дефіцит у розмірі 2% ВВП – величезний за її стандартами – який вона фінансує значною мірою за рахунок своїх величезних фінансових резервів, накопичених у 2010-х роках.
Журналісти зазначають, що друга причина пов'язана з незвичайною монетарною політикою Росії. Щоб упоратися з високою інфляцією, центральний банк підвищив відсоткові ставки з 7,5 до 18%. Можливо, буде ще більше підвищення. Це призводить до зміцнення рубля шляхом залучення іноземних інвестицій з "дружніх" країн, таких як Китай та Індія, що, своєю чергою, знижує ціни на імпорт і, таким чином, інфляцію. Це також спонукає людей заощаджувати, скорочуючи споживчі витрати, зазначають автори.
Водночас, вони прогнозують, що спроби Путіна притупити зростання відсоткових ставок призведуть до зростання інфляції і продовжаться довше.
Читайте також на порталі "Коментарі" – цифри вражають: скільки банкнот доларів та євро ввезли до Росії після введення санкцій.
Новини